ایلان ماسک – با گذر از بیل گیتس، حالا دومین فرد ثروتمند جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۵
ایلان ماسک - با گذر از بیل گیتس حالا دومین فرد ثروتمند جهان

دومین فرد ثروتمند جهان

چند روز پیش بود که اعلام شد میزان ثروت ایلان ماسک از مارک زاکربرگ بنیان گذار فیس بوک بیشتر شده است. او با پیشی گرفتن از زاکربرگ سومین فرد ثروتمند جهان شده بود. اما روز گذشته او از بیل گیتس هم عبور کرد تا در جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان جای بگیرد. بنیان گذار شرکت های تسلا و اسپیس ایکس با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا توانست در مدت یک هفته از مقام چهارم به دوم برسد.

ایلان ماسک - با گذر از بیل گیتس حالا دومین فرد ثروتمند جهان

ایلان ماسک – با گذر از بیل گیتس حالا دومین فرد ثروتمند جهان

روزهای خوب ایلان ماسک

ماسک در ژانویه سال ۲۰۲۰، در میان ثروتمندان جهان در رتبه سی و پنجم قرار داشت. اما حالا با اوج گرفتن ارزش سهام تسلا ارزش داراییش به ۹/ ۱۲۷ میلیارد دلار می‌رسد (۱۰۰ میلیارد دلار آن را همین امسال کسب کرده) و با این حساب با پیشی گرفتن از سایرین در کمتر از یکسال خود را تا این حد بالا کشید. اینطور که مشخص است سال ۲۰۲۰ برای او سالی رویایی بوده است.

سهام شرکت تسلا در طی سال جاری میلادی ۵۲۰ درصد رشد داشته و به ۵۲۱ دلار به ازای هر سهم رسیده است. ارزش بازار این شرکت حالا ۴۶۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود. تنها در طی یک روز ۲/ ۷ میلیارد دلار به ثروت ماسک افزوده شد تا بتواند از بیل گیتس افسانه ای هم عبور کند.

بیل گیتس برای سال های متمادی نماد ثروت در جهان بود. گیتس در حال حاضر هم ثروتی ۷/ ۱۲۷ میلیارد دلاری دارد. در واقع اگر امسال مبلغ ۲۶ میلیارد دلار به بنیاد خیریه خود اهدا نمی کرد، هنوز بالاتر از ماسک جایگاه خود را حفظ کرده بود. البته رشد روزافزون ارزش شرکت های تسلا و اسپیس ایکس را نمی توان نادیده گرفت و به نظر نمی رسد ماسک دوباره به پایین جدول ثروتمندان بازگردد.

فعالین دنیای تکنولوژی

نکته جالب اینجاست که در حال حاضر ثروتمندین افراد جهان همگی فعال در حوزه تکنولوژی هستند و البته این اولین باری نیست که یک فعال در این زمینه از بیل گیتس در میزان ثروت پیشی می گیرد. سال ۲۰۱۷ بود که جف بزوس به حکمرانی طولانی مدت گیتس در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان پایان داد. بزوس که بنیان گذار آمازون است در حال حاضر با ثروتی ۴/ ۱۸۱ میلیارد دلاری در صدر لیست قرار دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان