ایلان ماسک – سهام تسلا ایلان ماسک را چهارمین فرد ثروتمند دنیا کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۹
سهام تسلا ایلان ماسک را چهارمین فرد ثروتمند دنیا کرد

چهارمین فرد ثروتمند جهان

چندی پیش شرکت خودروسازی تسلا سهام زیادی را به عنوان پاداش به ایلان ماسک مدیر عامل این شرکت اهدا کرد. حالا افزایش ارزش این سهام (افزایش ۱۱ درصدی) مدیر عامل تسلا را تبدیل به چهارمین فرد ثروتمند در جهان کرده است. تقریبا تمام افرادی که علاقه ای هرچند اندک در حوزه خودرو و یا صنعت هوافضا داشته باشند نام ایلان ماسک را شنیده اند. او یک کارآفرین فعال است که طرح های جاه طلبانه زیادی را عملی کرده است. هر از گاهی هم با توییت های خود حسابی سر و صدا بر پا می کند.

سهام تسلا ایلان ماسک را چهارمین فرد ثروتمند دنیا کرد

سهام تسلا ایلان ماسک را چهارمین فرد ثروتمند دنیا کرد

افزایش ارزش سهام تسلا

افزایش ۱۱ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا در روز دوشنبه موجب شد ثروت این کارآفرین ۷/۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کند. همین مسئله باعث شد تا نام ماسک به عنوان چهارمین ثروتمند جهان به ثبت برسد. پیش از او این جایگاه از آن برنارد آرنو، کارآفرین و سرمایه گذار نمونه فرانسوی بود. آرنو اکنون در مقام پنجم این لیست قرار گرفته است.

طبق گزارشات و آمارهای ثبت شده مجموع ثروت مدیر عامل تسلا به مبلغ ۸۴/۸ میلیارد دلار می‌رسد. این مبلغ تنها ۱۵ میلیارد دلار با نفر سوم که مارک زاکربرگ باشد، فاصله دارد. در طی دو سال گذشته شرکت خودروسازی تسلا موجب شده تا مدیرعاملش موفقیت های بسیار زیادی به دست آورد. طبق آمار ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۲۰ رشد ۳۳۹ درصدی داشته است. تسلا در حال حاضر روی تولید خودروهای برقی متمرکز شده است.

فعالیت ایلان ماسک در حوزه هوافضا

هر چند افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ماسک را به مقام چهارم در لیست مذکور رسانده، اما خودروسازی تنها زمینه فعالیت این فرد موفق نیست. او علاوه بر فعالیت در زمینه تولید خودروهای هوشمند، در شرکت اسپیس ایکس نیز بسیار فعال است. ارزش سهام این شرکت هم در حال حاضر به ۴۶ میلیارد دلار رسیده است.

دومین جهش مالی در سال جاری میلادی از آن ماسک بوده است. اولین نفر هم جف بزوس است. بزوس مالک شرکت آمازون است که تنها در سال ۲۰۲۰ مقدار ۷۳ میلیارد دلار به ثروت خود افزود. در حال حاضر مجموع ثروت بزوس به مبلغ ۱۸۸ میلیارد دالار رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان