ایموجی – سال ۲۰۲۱ ایموجی جدیدی معرفی و عرضه نخواهد شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۶

سال ۲۰۲۱ ایموجی جدیدی معرفی و عرضه نخواهد شد

کنسرسیوم یونیکد سازمانی غیر انتفاعی است که بر استاندارد های ایموجی ها نظارت دارد. این سازمان همچنین مسئول عرضه نمونه های جدید است. سی ان ان خبر داده است که این سازمان به تازگی اعلام کرده تا سال ۲۰۲۲ میلادی سری جدیدی منتشر نخواهد کرد. البته در طول هفته آینده مجموعه جدید شکلک ها برای اندروید و iOS عرضه می شود. به طور کلی ایموجی هایی که کنسرسیوم در ماه ژانویه تأیید می‌کند، در ماه سپتامبر برای موبایل‌ها عرضه می‌شود.

از آنجایی که تاخیری ۶ ماهه در عرضه استاندارد شکلک ها رخ خواهد داد، ارائه ایموجی های یونیکد ۱۴ به سپتامبر ۲۰۲۱ موکول می شود. این تأخیر مربوط به ویژگی‌ها و اطلاعاتی مانند شخصیت شکلک های جدید است. بنابراین تا سال ۲۰۲۲ شکلک جدیدی در کار نخواهد بود.

ایموجی - سال 2021 ایموجی جدیدی معرفی و عرضه نخواهد شد

ایموجی – سال ۲۰۲۱ ایموجی جدیدی معرفی و عرضه نخواهد شد

کرونا باعث ایجاد مشکل شده است

مدیر کنسرسیوم یونیکد، مارک دیویس در بیانیه ای که منتشر کرده، گفته است: همکاران ما با توجه به شرایط پیش آمده (شیوع ویروس کرونا) چالش های فراوانی داشته اند. بنابراین به صلاح سازمان و همکاران است که زمان عرضه بعدی را به عقب بیندازیم. البته شکلک هایی که در ژانویه امسال معرفی شده اند، بدون تاخیر عرضه خواهند شد. مجموعه ای که به زودی عرضه می شود بخشی از استاندارد ۱۳ یونیکد است. این مجموعه شامل ۱۱۷ کاراکتر می باشد و پاییز امسال در اختیار علاقمندان خواهد بود.

ایموجی یا شکلک به صورتک ها و تصاویر مفهومی گفته می شود که در فضاهای مجازی و وبسایت ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. کلمه ایموجی به معنای خط تصویری است. در اصل شکلک ها یی که امروزه به کار می بریم متعلق به فرهگ کشور ژاپن هستند. مثلا شکلک خم شدن برای عذر خواهی. یا برخی که معرف غذاهای معروف این کشور هستند. مانند شکلک های غذاهایی مثل سوشی یا نودل.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان