بارش شهاب باران – ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۳

بارش شهاب باران

یکی از کارشناسان نجوم بیان کرد که امروز ۲۳ اذرماه بارش شهاب باران مهم رخ می دهد. این بارش شهابی جوزایی در روز شنبه به اوج می رشد و آسمان شهاب باران می شود و با چشم غیر مسلح هم قابل رویت است. براش شهابی جوزایی دارای تعداد شهاب های بیشتری است. بارش های جوزایی و برساووشی از مهمترین بارش های شهابی به شمار می رود.

کارشناس نجوم گفت: ارتفاع کانون بارش شهابی تقریبا بالاست و این باعث می شود که قبل از نیمه شب این بارش بر خلاف بارش های شهابی دیگر قابل رویت باشد. یکی از نکات قابل توجه بارش جوزایی این است که قبل از نیمه شب نیز امکان دیدن آن وجود دارد.

بارش شهاب باران - 23 آذرماه 1398

بارش شهاب باران – ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸

اوج بارش حدود ساعت ۴ عصر شنبه ۲۳ آذر اتفاق می افتد. و می توان ۱۰۰ شهاب را در یک ساعت مشاهده کرد.

منشا بارش های شهابی

کارشناس نجوم گفت: منشا بارش شهابی جوزایی با دیگر بارش ها متفاوت است. بیشتر اوقات بارش های شهابی توسط دنباله دار ها سرچشمه می گیرند. اما این بارش از سیارک ۳۲۰۰ فایتون نشات میگیرد و قدرت می یابد. آزادگان گفت: حضیض مداری سیارک فایتون کمترین مقدار را در بین سیارک شناخته شده دارد.  و فقط برابر با ۰.۱۴ واحد نجومی یا ۲۱ میلیون کیلومتر است.

۳ روز از ماه بدر می گذرد. این باعث می شود که طلوه ماه ، ساعاتی پس از غروب خورشید اتفاق بیوفتد. و ماه در تمام شب و در کانون ۹ درجه ای بارش باقی بماند. شاید این باعث شود که رضد شهاب ها سخت شود ولی در نیمه شب وضعیت بهتر می شود.

دیدن این شهاب سنگ های زیبا بیشتر در آسمان هایی که آلودگی نوری ندارند . با چشم غیر مسلح به راحتی قابل رویت است.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان