بازاریابی داخلی – اهمیت سرمایه های انسانی برای موفقیت سازمان ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۳۱

بهبود وضعیت منابع انسانی

بازاریابی داخلی نام کتاب جدید نشر زرین اندیشمند است. این انتشارات باز هم با هدف ارتقای دانش در سطح جامعه اقدام به انتشار کتابی با موضوعات علمی و دانشگاهی نموده است. در این کتاب اهمیت سرمایه های انسانی برای کسب موفقیت در سازمان ها مورد بررسی قرار گرفته است. با مطالعه آن خواهید آموخت که چطور با دانش، مهارت و توانایی های کارمندان یک سازمان، آینده آن مجموعه را بهبود ببخشید.

بازاریابی داخلی - اهمیت سرمایه های انسانی برای موفقیت سازمان ها

اهمیت سرمایه های انسانی برای موفقیت سازمان ها

معرفی کتاب

محققین در سال های اخیر برای بهبود وضعیت منابع انسانی مفهوم بازاریابی داخلی را بررسی نموده اند. در واقع در شرکت های پیشرو مدیران به این نتیجه رسیده اند که منابع انسانی زمینه ساز چالاکی بیشتر برای رسیدن به اهداف کسب و کار هستند. برای ثابت کردن این موضوع می توان شرکت‌هایی که به بازاریابی داخلی توجه بالاتری دارند را مثال زد. این شرکت ها در دستیابی به سطح عملکردی بالاتر موفق تر هستند.

نکته مهمی که در این کتاب حائز اهمیت است این است که بازاریابی داخلی از چه طریق و فرآیندی زمینه ساز بهبود و افزایش پیامدهای سازمانی می گردد.

مفهوم بازاریابی داخلی

این مفهوم اشاره به مجموعه اقداماتی دارد که شرکت‌ها سعی بر انجام آن به منظور تامین نیازهای نیروی انسانی و مشاغل موجود در سازمان دارند. بازاریابی داخلی باید بر نوع خارجی آن ارجحیت داشته باشد. زیرا کارکنانی که انگیزه لازم را نداشته باشند، خدمات را به صورت بی نقص ارائه نخواهند کرد. در واقع کارمندان و کارکنان به عنوان مشتریان داخلی در نظر گرفته می شوند. بنابراین برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خارجی باید مشتریان داخلی با انگیزه و راضی باشند.

این کتاب به قلم دکتر پیمان سلیمانی در ۱۶۷ صفحه از سوی نشر زرین اندیشمند منتشر گردیده است. با مطالعه آن مهارت های لازم برای ایجاد انگیزه در کارکنان جهت افزایش کیفیت کاری در سازمان ها را خواهید آموخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان