بازاریابی رابطه مند – عوامل موثر بر روی فروش

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۴

بازاریابی رابطه مند

بازاریابی رابطه مند از دهه ۹۰ میلادی یکی از مهم­ترین تحولات در بازاریابی بوده است، به­ ویژه در رابطه با بازاریابی­ های صنعتی.

بازاریابی رابطه­ مند پیشنهاد می­کند که توجه دقیق­تری به رشد مالی بلندمدت و مزایای دیگر مشتریان بشود. اگرچه این اصطلاح اخیراً به بازاریابی مصرف­ کننده، که در آن مصرف کنندگان و سازمان هر دو به دنبال یک رابطه ­اند اطلاق می­شود.

از آن‌جا که محبوبیت الگوی رابطه رشد کرده است، کاربرد آن به نواحی­ های جدید گسترش یافته است. در حالی­که روابط به روز به ­طور گسترده در کانال ­های بازاریابی، صنعتی، و برخی از موارد مصرف ­کنندگان در زمینه ­های فرهنگی غربی مانند اروپا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان مورد بررسی قرار گرفته است.

بسیاری از ناظران معتقدند که بازاریابی رابطه­ مند تنها بر پایه نگاه کردن به معاملات فردی نیست. در حالی که بازاریابی معاملاتی در حال حاضر به­ عنوان بازاریابی یکپارچه شده مدنظر قرار نمی­گیرد، تبادل رابطه یک رابطه درازمدت و پیچیده بین ارائه ­دهندگان خدمات و مشتریان است، نه فقط یک سری از معاملات یا صرف آن. روابط به احتمال زیاد کمتر براساس قانون قرارداد و بیشتر بر مسائلی مانند اعتماد، عدالت، مسئولیت و تعهد تکیه دارند.

Image result for ‫بازاریابی رابطه مند‬‎

بازاریابی رابطه مند

عوامل موثر بر روی فروش

بسیاری عوامل از جمله محصول، کیفیت، قیمت، نرخ ارز و تقاضا می­تواند تاثیر عمده­ای بر روی فروش داشته باشد. با این حال، بازاریابی رابطه­ مند نیز می­تواند فروش را تحت تاثیر قرار دهد.

به ­طور فزاینده، مسائل مربوط به بازاریابی مانند گردش سریع مشتری و اثرات قطع روابط مشتری برای بسیاری از کسب و کارها بحرانی شده ­اند. رقابت رو به رشد، همراه با بلوغ صنعت و فشارهای رکود، به این معنی است که سازمان­ ها نمی­توانند کاملاً بر روی مشتریان جدید به جای مشتریان از دست رفته تکیه کنند. جذب مشتری و نه حفظ مشتری، قلب مبادلات بازاریابی معامله است. که محصولات را براساس استفاده از معاملات اقتصادی گسسته و کوتاه ­مدت توسعه می­دهد، به فروش می­رساند و ارائه می­کند.

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان