بازاریابی – شرایط لازم برای تحقق یک معامله

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۹

بازاریابی

بازاریابی دارای چند مفهوم اساسی می باشد:

نیاز: انسان دارای نیاز های پیچیده ای است . که این نیازها شامل نیازهای فیزیکی، نیازهای اجتماعی،نیازهای شخصی و غیره است.  وقتی نیازها تامین نشده باشد.  شخص در راه حل پیش رو به دنبال چیزی است.  که اول نیازها را تأمین کند و دوم تلاش کند.  که به نحوی نیاز را تعدیل کند و شدت آن را کاهش دهد.

خواسته: خواسته ها شکلی است.  که نیازهای انسان تحت تاثیر فرهنگ و شخصیت انفرادی به خود می گیرد.

تقاضا: مردم تقریباً دارای خواسته هایی نامحدوداند.  اما در برابر منابع محدودی قرار دارند.  خواسته ها زمانی که با قدرت خرید همراه باشند.  تبدیل به تقاضا می شود.

بازاریابی - شرایط لازم برای تحقق یک معامله

بازاریابی – شرایط لازم برای تحقق یک معامله

کالا: نیازها، خواسته ها و تقاضا ها ما را به سوی کالاهایی می کشاند که می توانند آنها را برآورده سازند.  هر چیزی که بتوان برای جلب توجه، به دست آوردن، استفاده و یا مصرف در بازار عرضه کرد و توانایی تأمین یک خواسته یا نیاز را داشته باشد، کالا تلقی می شود.

مبادله: مبادله عبارت است از دریافت چیزی مطلوب از کسی دیگر در مقابل ارائه مابه ازایی به او.  مبادله فقط از انواع روش هایی است که مردم به وسیله آن کالای مطلوب خود را به دست می­آورند.

معامله: مبادله هسته مرکزی بازاریابی است اما معامله واحد اندازه گیری بازاریابی به شمار می­آید.  یک معامله شامل داد و ستد فایده بین طرفین معامله است.

شرایط لازم برای تحقق یک معامله:

۱_  وجود حداقل دو کالای با ارزش

۲_ شرایطی که روی آن توافق به عمل آید

۳_ زمان توافق

۴_ مکان توافق

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان