بازگشایی سینما – بازگشایی سینماهای کشور در عید فطر منتفی است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۳۰
بازگشایی سینماهای کشور در عید فطر منتفی است

مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی علام کرده است بازگشایی سینما ها در عید فطر منتفی شده است. او دلیل این امر را مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است. محمد مهدی طباطبایی‌نژاد در ادامه اضافه کرد: ستاد کرونا به ما اجازه باز کردن سالن ها را نداد. باید دید موقعیت بعدی چه زمانی فراهم می شود.

بازگشایی سینماهای کشور در عید فطر منتفی است

بازگشایی سینماهای کشور در عید فطر منتفی است

بازگشایی سینما ها

طباطبایی نژاد همچنین گفت: ما به دنبال بازگشایی سالن های سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم. اما این اجازه داده نشد. البته شهرهایی که وضعیتشان سفید اعلام شده در صورتی که دارای سالن سینما باشند، می توانند سالن ها را باز کنند. یا سینمای سیار به پا کنند. در هر حال برای راه اندازی کامل سینما باید صبر کرد. دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیشنهادات خود را که همان ضوابط کارگروه آسیب‌های سینما بود، به ستاد مقابله با کرونا ارائه کردند. دوستان هم در ستاد آن را مورد بررسی قرار دادند. البته آنطور که مطلع شده ایم مجموعه ستاد مقابله با کرونا خودشان هم مطالعات بیشتری در این زمینه انجام داده‌اند. اما اینکه فعلاً در عید فطر بازگشایی نخواهیم داشت، قطعی است.

با نگاهی به روند بازگشایی سینما در کشورهای دیگر هم می بینیم تقریبا همه جا شرایط یکسانی برقرار است. اینطور به نظر می رسد که اولین احتمال بازگشایی نیمه و یا پایان خرداد در نظر گرفته شود. البته باز هم هیچ چیز به صورت قطعی مشخص نیست.

پروتکل های بازگشایی

برای بازگشایی مجدد پیش تر ضوابطی تعیین شده بود. مثل اینکه کارمندان سینما باید از ماسک و دستکش استفاده کنند. تماشاچیان دو صندلی در میان بنشینند و بین ردیف ها به صورت ضربدری قرار داشته باشند. سالن ها مرتبا ضدعفونی شوند و یا اینکه تا اعلام وضعیت سفید فروش بلیت نهایتا تا ۴۰ درصد ظرفیت هر سالن صورت بگیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان