بازگشت ال جی و سامسونگ – بازگشت ال جی و سامسونگ به کشور ممنوع!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۱
بازگشت ال جی و سامسونگ به کشور ممنوع!

بازار لوازم خانگی کشور

بازگشت ال جی و سامسونگ به بازار لوازم خانگی ایران ممنوع است. این را معاون دادستان کل کشور در بازدید از خط تولید گروه صنعتی انتخاب و در پاسخ به سوال یک خبرنگار عنوان کرد. سعید عمرانی در این رابطه گفت: این دو شرکت در شرایط سخت مردم ایران را تنها گذاشتند بنابراین ایران در حوزه قضایی اجازه بازگشت این دو شرکت را به کشور صادر نخواهد کرد.

آقای عمرانی در مورد لوازم خانگی تولید کنندگان ایرانی گفت: این شرکت ها در طراحی، مهندسی، ساخت، قالب‌زنی، قطعه‌سازی به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌اند و از نظر کیفیت با محصولات خارجی برابری می کنند. در واقع اگر برند ایرانی روی محصول را با یک برند معروف خارجی جا به جا کنیم مطمئن باشید که باور می کنیم این یک محصول خارجی است.

بازگشت ال جی و سامسونگ به کشور ممنوع!

بازگشت ال جی و سامسونگ به کشور ممنوع!

بازگشت ال جی و سامسونگ

معاون دادستان کل کشور در ادامه سخنانش اضافه کرد: در شرایطی که دشمن ناچار به عقب‌نشینی شده، به خطرانداختن دستاوردهایی که در دوران تحریم‌حاصل شده، در اقتصاد مقاومتی اقدامی نادرست است. از نظر حقوقی دو برند لوازم خانگی خارجی در شرایط سختی کشور ما را ترک کردند البته این اقدام نتیجه خوبی داشت؛ زیرا در صورت ادامه حضور و فعالیت آن ها در ایران، هیچگاه شاهد پیشرفت فعلی کارخانه های ایرانی نبودیم.

شرکت های خارجی جایی در ایران ندارند. کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکرد مبتنی دانش و به مراتب قوی‌تری دارند. در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

عدم حضور محصولات خارجی در بازار کشور

از صحبت های عمرانی اینطور برداشت می شود که از این به بعد تجارت جهانی ایران با برندهای خارجی امکان پذیر نخواهد بود. البته سیاست عدم اجازه ورود محصولات خارجی به کشور در صورت تولید آن محصول در ایران، سیاستی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی آن را در دراز مدت به ضرر بازار در کشور می‌دانند. این اتفاق در صنایع مختلفی رخ داده و نتایج چندان خوبی در برنداشته و حال به نظر می‌رسد دامنه آن به لوازم خانگی هم رسیده است.

مدتی قبل دو شرکت بزرگ ال جی و سامسونگ تقریبا از بخش لوازم خانگی (وسایل صوت و تصویری و خانه و آشپزخانه) ایران خارج شدند. بسیاری از نمایندگی ها و فروشگاه های این شرکت ها نیز محصولات ایرانی را جایگزین کرده بودند. از جمله این برندهای ایرانی می توان به جی پلاس و سام سرویس اشاره نمود که مدعی هستند با دانش و تجربه و همکاری دراز مدتی که با شرکت‌های کره‌ای داشته‌اند توانسته‌اند تکنولوژی‌های مشابه آن را در کشور تولید کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان