بازگشت به برجام – نامه پشتیبانی ۱۵۰ نماینده دموکرت به جو بایدن درباره برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۶
بازگشت به برجام - نامه پشتیبانی 150 نماینده دموکرت به جو بایدن درباره برجام

حمایت نمایندگان کنگره از جوبایدن درمورد ایران

‍ 150 نماینده کنگره ایالات متحده با امضای نامه‌ای خطاب به جو بایدن، ریاست جمهوری منتخب، از قصد او برای بازگشت به برجام پشتیبانی کرده‌اند. نمایندگان دموکرات در نامه‌ای که گردآوری امضا برای آن را روز چهارشنبه (۲۳ دسامبر) آغاز کردند، گفته‌اند: «ما از نیت شما مبنی بر عضویت مجدد در توافق هسته‌ای و متعاقب آن بازگشت به مذاکرات هسته‌ای با ایران قویا حمایت می‌کنیم»

هدف نامه آن است که به جو بایدن اطمینان دهد که می‌تواند بدون نگرانی از تبعات حقوقی و مخالفت‌های احتمالی کنگره آمریکا را به توافق هسته‌ای با ایران برگرداند. از جایی که شمار امضاهای نامه از ۱۴۶ یا دوسوم آرای مثبت بیشتر شده است، قادر است هر مخالفتی در برابر رئیس جمهور آینده را از میان بردارد.

دموکرات ها بر این باورند که تلاش بایدن برای بازگشت مجدد به توافق هسته ای در صورتی که ایران نیز به تعهدات خود بازگردد، می تواند به عنوان نقطه آغازی برای مذاکرات بیشتر با هدف مقابله با آنچه سایر رفتارهای خرابکارانه تهران ادعا شده، باشد

بازگشت به برجام - نامه پشتیبانی 150 نماینده دموکرت به جو بایدن درباره برجام

بازگشت به برجام – نامه پشتیبانی ۱۵۰ نماینده دموکرت به جو بایدن درباره برجام

مخالفان بازگشت به برجام

نمایندگان جمهوریخواه و برخی مخالفان جدی توافق هسته ای از جمله نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مخالفت خود را با بازگشت به برجام اعلام کرده اند. مخالفان برای رد وتوی احتمالی هر قانونی از سوی بایدن با هدف جلوگیری از ورود مجدد به توافق هسته ای ایران نیاز به اکثریت دوسوم آرا دارند.

امارات متحده عربی و بحرین نیز که چندی پیش روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را عادی کرده اند، خواستار مشارکت در هرگونه مذاکره احتمالی با ایران هستند.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته ای ایران خارج شد و کارزار حداکثر فشار را علیه تهران به راه انداخت و تحریم های شدیدتری را علیه ایران اعمال کرد، سیاستی که به زعم دموکرات ها نتوانسته است برنامه هسته ای ایران را محدود و مهار کند و موجب افزایش تقابل در منطقه شده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان