بازیگر بر باد رفته – آخرین بازمانده فیلم کلاسیک بر باد رفته از دنیا رفت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۶
آخرین بازمانده فیلم کلاسیک بر باد رفته از دنیا رفت

آخرین بازمانده سینمای کلاسیک

اولیویا دی هاویلند بازیگر بر باد رفته روز گذشته از دنیا رفت. این بازیگر مشهور که آخرین بازمانده این فیلم بی نظیر بود در سن ۱۰۴ سالگی دار فانی را وداع گفت. دی هاویلند در این فیلم به یاد ماندنی نقش ملانی را ایفا کرده بود. از او به عنوان یکی از آخرین بازمانده های سینمای کلاسیک جهان و تنها بازمانده این فیلم محبوب یاد می شد. او همچنین پیرترین بازیگر در قید حیاتی بود که برنده جایزه اسکار شده است.

آخرین بازمانده فیلم کلاسیک  از دنیا رفت

آخرین بازمانده فیلم کلاسیک از دنیا رفت

از دست رفتن بازیگر بر باد رفته

اولیویا دی‌هاویلند در سال ۱۹۱۶ در توکیوی ژاپن از والدینی بریتانیایی متولد شد. او در سال های پایانی عمر به فرانسه و پاریس رفته و در آنجا سکنی گزیده بود. روز گذشته نیز در همین شهر و با مرگ طبیعی از دنیا رفت. او در دوران بازیگریش ۵ بار برای دریافت جایزه اسکار نامزد شده بود. این بازیگر مشهور دو بار و برای فیلم های هر کس سوی خودش (۱۹۴۱) و وارثه (۱۹۴۹) موفق شد جایزه اسکار بهترین بازیگر را از آن خود کند. هر چند معروف ترین نقش او ملانی همیلتون در اثر جاودان سینما، بر باد رفته (۱۹۳۹) بوده است.

بازیگر نقش های مثبت

به گفته نزدیکانش اولیویا از نظر شخصیتی فردی بسیار صمیمی بود. در حرفه بازیگری هم مانند زندگی واقعی بیشتر در چنین نقش هایی ظاهر شد. شخصیت های دوست داشتنی و عاطفی. البته گاهی در نقش های منفی توان بازیگری خود را نیز به نمایش می گذاشت.

دی‌هاویلند معتقد بود بازی در نقش های مثبت به مراتب سخت تر از بازی در نقش شخصیت های منفی است. به نظر می رسد او بیشتر به حرف علاقمندان و طرفدارانش گوش کرده و نقش های سخت تر را برگزیده است. چرا که هواداران این بازیگر تمایل داشتند او را در نقش قهرمان داستان ببینند.

با فوت این بازیگر یکی دیگر از یادگارهای عصر طلایی هالیوود از میان رفت. مسئول خبری دی هاویلند، لیزا گلدبرگ در اطلاعیه فوت این بازیگر گفت: دنیا یک گنج بین المللی را از دست داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان