بازی تاج و تخت – بهترین سریال قرن به انتخاب تماشاگران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۳
بازی تاج و تخت - بهترین سریال قرن به انتخاب تماشاگران

بهترین سریال قرن به انتخاب تماشاگران

سریال تماشایی بازی تاج و تخت در یک نظرسنجی موفق شد عنوان بهترین سریال قرن را از آن خود کند. درام فانتزی Game of Thrones توانست در این نظر سنجی که نتایج آن را پایگاه خبری اسکرین رنت منتشر کرده است، از سد رقیبان سرسختی مثل برکینگ بد و چرنوبیل عبور کند. همچنین در این لیست سریال های محبوب دیگری مثل دکتر هو، استرنجر تینگز و شرلوک هم بودند که بازی تاج و تخت توانست در صدر لیست قرار بگیرد. پنج سریال دیگری که از آنها نام بردیم نیز در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

بازی تاج و تخت - بهترین سریال قرن به انتخاب تماشاگران

بهترین سریال قرن به انتخاب تماشاگران

مجموعه پر طرفدار بازی تاج و تخت

مجموعه بسیار پرطرفدار بازی تاج و تخت از ساخته های شبکه HBO است. این مجموعه بر اساس رمان نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر. آر. مارتین که آن هم بسیار پر فروش بود، ساخته شد. پخش این سریال از آوریل سال ۲۰۱۱ شروع شد و تا ماه مه ۲۰۱۹ (فروردین ۹۰ تا اردیبهشت ۹۸) ادامه داشت. اتفاقی که در مورد این سریال افتاد در تاریخ تلویزیون بی سابقه بود؛ ایده ادغام یک طرح فانتزی با شخصیت‌های واقع گرایانه و خلق ترکیبی از این دو عنصر.

همچنین این مجموعه که در ۸ فصل ساخته و پخش شد، در طول زمان پخش، رکورد بیشترین تعداد بیننده در بین تمام برنامه های شبکه HBO را نیز شکست.

بیشترین نامزدی امی

Game of Thrones در هشت فصل پخش شد. این مجموعه در سراسر جهان بینندگان فراونی داشته است. همچنین در طول این سالها بارها برنده جوایز متعددی نیز شده است. سال گذشته در مراسم امی این سریال با نامزدی در ۳۲ بخش، رکورد بیشترین تعداد نامزدی در این مراسم برای یک فصل را برای خود ثبت نمود. در مجموع مجموعه Game of Thrones توانست ۱۶۱ بار نامزد دریافت جایزه امی شود.

رامین جوادی آهنگساز آلمانی-ایرانی این مجموعه توانست سال گذشته در بخش هنرهای خلاق جایزه امی، جایزه امی را به خانه ببرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان