بانوان دریانورد _ بانوان در فعالیت های دریانوردی توانمند می شوند 

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۹

بانوان دریانورد

بانوان دریانورد در فعالیت های دریانوردی توانمند می شوند . این موضوع  در دستور کار سازمان بنادر و کشتیرانی است . از این صنعت بانوان استقبال کمی میکنند. بنابراین سازمان بین المللی دریانوردی این تصمیم را گرفت که برنامه هایی برای بانوان به منظور توانمندسازی آنان در در صنعت حمل و نقل دریایی تعیین کنند.  به این منظور شعاری را  بیان کردند و به کشورهای عضو دریانوردی اعلام کنند. در این برنامه اعضا با ایجاد تسهیلات و زیرساخت های لازم به این سمت حرکت کرده و شرایط را برای فعالیت بانوان در این حوزه فراهم کنند.

تعداد کل دریانوردان ۱۲۰۰ هزار نفر است. که ۹۴ درصد آقایان و ۶ درصد بانوان تشکیل می دهند.

بانوان دریانورد _ بانوان در فعالیت های دریانوردی توانمند می شوند 

بانوان دریانورد _ بانوان در فعالیت های دریانوردی توانمند می شوند 

اولین گام برای حضور بانوان دریانورد

ایجاد موسسات آموزشی دریانوردی اولین گام برای حضور بانوان دریانورد  است . امیدواریم با ایجاد شرایط و تسهیلات لازم شاهد حضور بیشتر بانوان در فعالیت‌های دریانوردی باشیم.ظرفیت سازی برای حضور بانوان از سال ۱۹۸۸ در دستور کار قرار گرفت. باید توجه داشت که نماینده ایران در سازمان بنادر و کشتیرانی یک خانم است . سازمان در تلاش است که برای حضور بانوان یک سیستم جدید ایجاد کند.

آبایی رییس سازمان بنادر و کشتیرانی بیان کرد که : ۴۵ فروند کشتی در دریای خزر فعالیت دارد. که ۴۰۰ دریانورد مشغول به کار هستند .

بندر انزلی با توجه به موقعیت و شرایط موجود و با توجه به عضویت ایران در ۳۰ کنوانسیون هدف اصلی ایجاد تسهیلات همکاری و مبادله اطلاعات با سایر کشورها است.

برنامه های آتی سازمان بنادر و کشتیرانی ایران

با توجه به هماهنگی هایی که در حال انجام است. امیدوار خواهیم بود که در سال های آینده دریانورد خارجی در ناوگان های ایران فعالیت نکنند. باید  از تمام پتانسیل های کشور در راهبرد ناوگان دریایی بتوان  استفاده کرده و نیرو و دانش فنی به کشورهای دیگر انتقال و اعزام کنیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان بیان کرد: برای توسعه فعالیت های بنادر  اقدامات مثبتی انجام شده است.  با استفاده بیشتر از زیر ساخت ها و اقدامات سازنده امیدوار هستیم که بندرانزلی که بر اساس ماهیت و شرایط کالایی که دچار عقب ماندگی شده بود ،برای ناوگان این بندر ورودی هایی ایجاد شود.

شعار امسال جامعه دریایی کشور«توسعه دریایی کشور با ایجاد فرصت های شغلی برابر» بود و در این مراسم از ۶۰ دریادل اعم از فعالان و کارشناسان بخش های مختلف دریایی و دریانوردی استان گیلان تقدیر به عمل آمد. گفتنی است به دلیل تقارن روز دریانور با ایام محرم و صفر امسال این مراسم در ۱۹ ابان ماه برگزار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان