بانویی از بهشت – فیلمی که پخشش ممنوع و تماشایش حرام اعلام شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۰
این فیلم به تهیه کنندگی «هیئت خدام المهدی» منسوب به شیخ یاسر الحبیب است و نام خود او به عنوان نویسنده این فیلم درج شده است.

ممنوعیت پخش در ایران

در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) تریلر فیلم سینمایی بانویی از بهشت ( THE LADY OF HEAVEN ) از سوی سازندگان آن منتشر شد. این فیلم در مورد جنایات گروه‌های تکفیری داعش در عراق و سوریه است. اما در خلال داستان به وقایع مهمی از تاریخ اسلام مانند غدیر خم و آتش زدن درب خانه حضرت زهرا (س) نیز اشاره می کند. در واقع بانویی از بهشت یک درام اکشن و تاریخی انگلیسی- آمریکایی است و کارگردان فیلم الی کینگ معرفی شده است.

طبق اعلام ساترا، پخش این فیلم در همه رسانه های صوت و تصویر کشور ممنوع شده است. دلیل این امر هم داشتن موضوعات نفرت پراکن، تفرقه افکن، تهییج تعصبات نژادی با توهین به مذاهب اسلامی و مورد حمله قرار دادن وحدت جهان اسلام عنوان شده است؛ که تمامی این موارد ناقض دستورالعمل های محتوایی ساترا می باشد.

بانویی از بهشت - فیلمی که پخشش ممنوع و تماشایش حرام اعلام شد

بانویی از بهشت – فیلمی که پخشش ممنوع و تماشایش حرام اعلام شد

تماشای بانویی از بهشت حرام است

طبق گزارشات دریافتی، آیت اله مکارم شیرازی، آیت اله نوری همدانی، آیت اله جعفر سبحانی و آیت اله لطف الله گلپایگانی هم در پاسخی به سوالی در مورد تلاش یکی از شبکه های عربی که مقر آن در انگلستان است برای ساخت فیلمی درباره تاریخ اسلام حمایت، تبلیغ و تماشای چنین فیلمی را که باعث ایجاد اختلاف بین مسلمانان، به ویژه شیعیان و اهل تسنن می گردد، حرام اعلام کردند. با استناد به همین موضوع، تماشای این فیلم جدید هم حکمی مشابه خواهد داشت.

فیلم THE LADY OF HEAVEN به کارگردانی الی کینگ، در تفلیس گرجستان فیلمبرداری شده و افرادی چون ری فرون، لوکاس باند، آلبان کورتوا، دنیس بلک، سامی کریم و کریستوفر سایرف در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم تنها چهره حضرت فاطمه (س) به صورت نورانی نمایش داده شده و چهره پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) بدون پوشش نشان داده شده است. این فیلم به تهیه کنندگی «هیئت خدام المهدی» ساخته شده که منسوب به شیخ یاسر الحبیب است و نام همین فرد به عنوان نویسنده این فیلم هم ذکر شده است. او سابقه ای طولانی در تلاش برای ایجاد تفرقه میان شیعیان و اهل سنت دارد.

در معرفی این فیلم اینچنین نوشته شده: دو داستان مشابه اما با هزار و چهارصد سال فاصله. یک کودک عراقی پس از اینکه مادرش را در یک کشور جنگ‌زده از دست داد، با شنیدن داستان حضرت فاطمه (س)، اهمیت و قدرت صبر را درک کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان