بذرپاش – زمان حسابرسی، بسیاری از ارگان‌ها پاسخگو نیستند!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۹

زمان حسابرسی، بسیاری از دستگاه‌ها غیردولتی می شوند

مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور در جلسه امروز دیوان در مورد بررسی بودجه ارگان های دولتی کشور در سال آینده اعلام کرد که در زمان حسابرسی، اغلب ارگان‌ها از دستگاه ها غیردولتی می شوند و مسئولیت پذیر بودن را نادیده می گیرند
بذرپاش باتاکید خود بر اهمیت بالای پاسخگویی مسئولین در برابر بودجه دریافتی گفت: بسیاری از نهادها وقتی بودجه می خواهند در صف دولت و مجلس هستند اما وقتی نوبت به حسابرسی می شود، نهاد غیردولتی می شوند و خود را در مقام پاسخگویی نمی دانند

در جلسه امروز بررسی بودجه شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و تبادل نظر در خصوص اصلاح ساختار بودجه با حضور مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دیوان محاسبات برگزار شد.

مصوبات جلسه امروز دیوان محاسبات

بذرپاش – زمان حسابرسی، بسیاری از ارگان‌ها خود را پاسخگو نمی دانند!

در جلسه امروز، بودجه نهادهای عمومی، شرکت های دولتی و شهرداری ها و همچنین بدهی دولت به شرکت ها و صندوق ها بررسی شد و بر تسریع در نهایی شدن گزارش تفریغ بودجه تأکید شد.
تشکیل کمیسیون تخصصی متشکل از معاونین فنی و مشاور رئیس کل دیوان محاسبات کشور و برخی از معاونین و روسای امور سازمان برنامه و بودجه به منظور ارائه نقطه نظرات فنی درخصوص اصلاح ساختار بودجه از مصوبات این جلسه بود.

تابستان امسال  مهرداد بذرپاش با رای نمایندگان مجلس رییس دیوان محاسبات کشور شد. بذرپاش توانست ۱۵۸ رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر در نشست علنی مجلس را به‌دست آورد. نامزدی و ریاست بذرپاش برای دیوان محاسبات مخالفان زیادی داشته و دارد و دلیل آن عدم «سابقه کافی و تحصیلات مرتبط» او با این سمت عنوان می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان