برایان هوک – اعلام آمادگی واشنگتن برای از سرگیری روابط دیپلماتیک با تهران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۴

اظهارات برایان هوک برای از سرگیری روابط دیپلماتیک

برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران در گفت‌وگوی خبری اخیر خودبیان داشتند: آماده رفع تحریم‌ها و از سرگیری روابط دیپلماتیک با ایران هستیم. وی مدعی شد: تحریم‌های ایران به منظور مجازات این کشور نیست بلکه به منظور تامین امنیت ملی آمریکا است و ما آماده رفع تحریم‌ها و از سرگیری روابط دیپلماتیک با این کشور خواهیم بود. وی درادامه بیانات خویش افزودند: مقامات ایران به جای گزینه گفت‌وگو با ما گزینه فروپاشی اقتصادی را انتخاب کردند. وی در ادامه اظهارات خود ضمن تقدیر از آزادی زندانیان میان تهران و واشنگتن، از آن به عنوان گامی  برای آزادی زندانیان دیگر ابراز امیدواری کرد.

برایان هوک، در چند ماه اخیر نیز طی بیانیه‌ای از اهداف صرف کمک رسانی به ملت  ایران سخن گفت. این خبر همزمان با اعلام وزیر خزانه داری آمریکا در خصوص مکانیسمی جدید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم ایران است. وزارت خزانه‌داری آمریکا  جمعه سوم آبان ماه طی بیانیه‌ای، خبر تشکیل مکانیسمی جدید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران را منتشر نمودند.

تحریم‌های ایران در اظهارات برایان هوک

نماینده امور ایران در وزارت خارجه آمریکا ایران را به انجام امور تنش برانگیز متهم کرد و  تحریم‌های ایران را به منزلۀ تامین امنیت ملی آمریکا است. برایان هوک،ا ضمن شرکت در «سمینار دوحه» در گفت‌وگویی با شبکه الجزیره گفت: اگر ایران فعالیت‌های خصمانه خود را متوقف کند ما آماده رفع تحریم‌ها و از سرگیری روابط دیپلماتیک با این کشور خواهیم بود. وی در خاتمه اظهارات خود بیان داشتند توافق بهتر میان واشنگتن و تهران  امکان پذیر است.

طی روزهای اخیر در جریان مبادله زندانیان میان تهران و واشنگتن، دانشمند ایرانی بازداشتی در آمریکا با تلاش‌های وزارت خارجه آزاد شد در مقابل آزادی زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندان بود حاصل گردید. پس از این تبادل زندانی، مقامات آمریکا در چند نوبت تمایل خود برای تبادل و آزادی زندانیان دیگر ابراز نمودند. محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان نیز واکنش به خبر اخیر در توییتی نوشت: «پس از به خانه بازگرداندن گروگان‌مان در این هفته، کاملاً برای تبادل فراگیر زندانیان آمادگی داریم».

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان