برترین های آسیا – به ایرانی ها جایزه ای نرسید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۱

برترین های آسیا

برترین های فوتبال آسیا طی مراسمی در هنگ هنگ انتخاب شدند.در طول این مراسم که امروز برگزار می شد متاسفانه هیچ جایزه ای به کاندید شدگان ایرانی تعلق نگرفت.در پنج بخش از بخش‌های انفرادی و بهترین فدراسیون‌ها نمایندگان کشورمان کاندید شده بودند که همگی دست خالی این مراسم را ترک کردند.کاندیدهای ایرانی به این شرح بودند: فدراسیون فوتبال در بخش برترین فدراسیون الهام بخشی،علیرضا بیرانوند در بخش برترین بازیکن سال آسیا،سردار آزمون در بخش برترین بازیکن بین‌المللی آسیا،مهدی جاوید در بخش برترین بازیکن فوتسال آسیا و کتایون خسرویار در بخش برترین مربی فوتبال آسیا در بخش بانوان.

برترین های آسیا - به ایرانی ها جایزه ای نرسید

برترین های آسیا – به ایرانی ها جایزه ای نرسید

اهدای جوایز

بخش بلندپروازی: در این بخش فدراسیون های فوتبال افغانستان،یمن و گوام کاندید بودند.که جایزه به اتحادیه فوتبال گوام رسید.

بخش توسعه فوتبال آسیا: در این رشته کره شمالی ،هنگ کنگ و سنگاپور رقابت میکردند. جایزه به فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ رسید.

الماس فوتبال آسیا: سلطان عبدالله، رئیس فدراسیون فوتبال مالزی این جایزه را کسب کرد.

به رسمیت شناخته شدن توسط رئیس AFC در بخش بلندپروازی: کاندیدهای این بخش برونئی،اتحادیه‌های فوتبال گوام و فلسطین بودند.جایزه این بخش را اتحادیه فوتبال برونئی برنده شد.

الهام‌بخشی: فدراسیون فوتبال ایران و اتحادیه های فوتبال ژاپن و کره جنوبی نامزدهای این بخش بودند و جایزه را ژاپنی ها به خانه بردند.

به رسمیت شناخته شدن توسط رئیس AFC در قسمت توسعه: اتحادیه فوتبال سنگاپور جایزه‌ای را به خانه برد که برای کسب آن با هنگ‌کنگ و هند رقابت می‌کرد.

به رسمیت شناخته شدن توسط رئیس AFC در موضوع الهام‌بخشی:کاندیدهای این بخش اتحادیه فوتبال چین،ژاپن و مالزی بودند و در این بخش چین از رقبا پیشی گرفت.

جوایز فردی:

بهترین مربی سال آسیا: جونگ‌یونک چونگ از کره جنوبی برنده این جایزه شد.سایر کاندیدها تسویوشی اوتسوکی و گو اویاوا هر دو از ژاپن بودند.

بهترین مربی آسیا در بخش بانوان:رقابت در این بخش میان کتایون خسرویار از ایران،نئونگروتای سراتنگویان از تایلند و آساکو تاکاکورا از ژاپن بود که مربی ژاپنی برنده این رقابت شد.

بهترین بازیکن فوتسال آسیا: مهدی جاوید از کشورمان در این بخش با توموکی یوشیکاوا و یوشی سکیگوچی هر دو از ژاپن رقابت میکرد.در نهایت توموکی یوشیکاوا جایزه را از دستان مهدی تاج دریافت کرد.

بهترین بازیکن بین‌المللی آسیا (شاغل در فوتبال خارج از آسیا):. سردار آزمون، مهاجم زنیت (ایران)در کنار ماکوتو هاسبه مدافع اینتراخت فرانکفورت (ژاپن) رقابت را به هئونگ‌مین سون، مهاجم تاتنهام (کره جنوبی) باختند.

بازیکن جوان سال در بخش مردان: کانگ این لی از کره‌جنوبی موفق به دریافت جایزه شداو با هیروکی آبه و دوان وان هائو از ویتنام رقابت می‌کرد.

بازیکن جوان سال در بخش بانوان:کارلی روستباکن از استرالیا و وانگ لینلین از چین رقابت را به جون اندو از ژاپن واگزار کردند.

برترین بازیکن زن فوتبال آسیا: بازیکن تیم المپیک لیون از ژاپن (ساکی کوماگی ) رقابت را از یینگ لی از گوانگدونگ هویجون چین و آشالاتا دوی لویتونگبام از تیم ستو اف‌سی اندونزی برد.

برترین بازیکن مرد فوتبال آسیا:اکرم عفیف،علیرضا بیرانوند و توموآکی ماکینو سه نامزد این بخش بودند و در نهایت اکرم عفیف بازیکن تیم السد قطر جایزه این بخش را به خانه برد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان