رشد ۱۲ درصدی – رشد ۱۲ درصدی تولید خودرو از آغاز سال جاری

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۷

بررسی توان داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو

رشد ۱۲ درصدی تولید خودرو از آغاز سال ۹۹ تا تیرماه نسبت به سال گذشته روندی صعودی داشته است. تولید خودرو در دو خودروساز بزرگ کشور از ابتدای سال تا ۴ تیرماه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۲ درصدی و تحویل خودرو تا این تاریخ از ۴۸ درصد رشد داشته است. جلسه کمیته خودرو روز جمعه ۶ تیرماه با محوریت بررسی توان داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو، با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونین و مدیران وزارتخانه، نمایندگان دستگاه های نظارتی و خودروسازان برگزار شد.

محصولات سواری گروه صنعتی ایران خودرو در پایان اردیبهشت ۹۹ نسبت به مدت دو ماهه ابتدایی سال گذشته افزایش پنج درصدی را به ثبت رساند.میانگین سهم بازار محصولات ایران خودرو در دو ماهه ابتدایی امسال ۶۰ درصد بوده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در این جلسه راه نجات و توسعه صنعت کشور از جمله صنعت خودرو توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات در صنعت دانست و خودروسازان را مکلف کرد تا روند داخلی‌سازی و کاهش ارزبری قطعات خودرو را به دقت رصد کرده و در راستای سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تعمیق ساخت داخل قدم بردارند.

تاکید بر تامین و تخصیص ارز برای تولید خودرو

رشد ۱۲ درصدی – رشد ۱۲ درصدی تولید خودرو از آغاز سال جاری

در جلسه روز گذشته مقرر شده تا میز چهارم صنعت خودرو با محوریت کاهش ارزبری این صنعت برگزار شود. بر این اساس کاهش ارزبری با استفاده از قطعات داخلی‌سازی شده در این صنعت به میزان ۶۰ میلیون یورو در این میز داخلی‌سازی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

در عین حال، دو خودروساز گزارشی از تحویل و تولید خودروها ارایه دادند که بر اساس آن، اعلام شد که تولید تجمعی خودرو تا ۴ تیرماه، نسبت به سال گذشته از رشد ۱۲ درصدی و تحویل تجمعی خودرو تا این تاریخ با ۱۷۳ هزار دستگاه‌ خودرو ۴۸ درصد رشد برخوردار بوده است.

تاکید بر تامین و تخصیص ارز برای تولید خودرو و قطعات آن، اطلاع‌رسانی شفاف و صریح از وضعیت تولید و دستاوردهای صنعت خودرو و نیز پیگیری الصاق پلاک از سوی خودروسازان بر روی تمامی خودروهای تولیدی، از جمله دیگر دستور کارها و مصوبات جلسه امروز جمعه ششم تیرماه کمیته خودرو بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان