جو بایدن – پیروز انتخابات درون حزبی دمکرات‌ها

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۵

جو بایدن رقیب اصلی ترامپ شد

جو بایدن در انتخابات درون حزبی ۱۴ ایالت آمریکا در رقابت با برنی سندرز پیروز شد. ۱۴ ایالت آمریکا به طور همزمان انتخابات درون حزبی برگزار کردند  که برنی سندرز و جو بایدن تنها  دو رقب انتخابی آن بودند. جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا با حمایت ضمنی و علنی سران حزب دمکرات توانست حداقل در هشت ایالت پیروز شود.

جو بایدن – پیروز انتخابات درون حزبی دمکرات‌ها

بایدن تا پیش از این عملکر ضعیفی داشت  ولیکن در روز سه شنبه بزرگ به عنوان اصلی‌ترین گزینه دمکرات‌ها در مقابل دونالد ترامپ ظهور کرد.

صعود بایدن و به تبع آن سقوط سندرز از ایالت عمدتاً سیاه پوست کارولینای جنوبی آغاز شد. بایدن در کارولینای جنوبی با کسب تقریبا نصف آرا به پیروزی قاطعی دست یافت. سندرز با کسب حدود ۱۹ درصد آرا در مرتبه دوم قرار گرفت.

بایدن با حمایت سیاه پوستان، میانه رو‌ها و بزرگسالان در ایالت‌هایی مانند آلاباما، آرکانزاس، مینه‌سوتا، ماساچوست، کارولینای شمالی، اوکلاهوما، تنسی و ویرجینیا پیروز شده است.

سندرز رقیب بایدن

سندرز تاکنون پیروز انتخابات درون حزبی بود ولی در رقابت اخیر عقب ماند. طبق تحلیل های اولیه، سندرز در سه ایالت کلرادو، اوتا و ورمونت پیروز شده و به گفته  برخی رسانه ها،ريال سندرز در ایالت کالیفرنیا نیز پیروز خواهد شد. کالیفرنیا با داشتن ۴۱۵ موکل، بیشترین تعداد موکل‌ها را در بین ایالت‌های آمریکا دارد.

در تگزاس، سندرز و بایدن رقابت تنگاتنگی داشتند. بایدن با کمی فاصله از سندرز جلو افتاد. این در حالی است که سندرز به پیروزی در ایالت تگزاس امید داشت، چون این ایالت جمعیت قابل توجهی از آمریکایی‌های لاتینی تبار دارد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان