بسته های بلند مدت – بازگشت بسته های بلند مدت اپراتورها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۷
بازگشت بسته های بلند مدت اپراتورها

جریمه هایی که نتیجه داد

چند هفته ای است که بسته های بلند مدت اینترنت از سرویس های اپراتورهای بزرگ کشور یعنی ایرانسل و همراه اول حذف شده است. حالا به نظر می رسد که جریمه های سنگینی که رگلاتوری برای این دو اپراتور تعیین کرد بالاخره جواب داده و آنها مجبور شده اند دست از گران فروشی بی سابقه خود بردارند. ایرانسل بسته های خود را دوباره برای خرید در اختیار کاربران قرار داده است. همراه اول هم باید ظرف مدت ۴۸ ساعت این بسته ها را مجددا ارائه نماید.

بازگشت بسته های بلند مدت اپراتورها

بازگشت بسته های بلند مدت اپراتورها

بازگشت بسته های بلند مدت

در نهایت با ازدیاد اختیارات رگلاتوری (سازمان تنظیم مقررات) و افزایش میزان جریمه های این اپراتورها، ایرانسل و همراه اول مجبور به عقب نشینی شده اند. این اپراتورها حالا باید طبق قوانین رفتار نمایند. تعیین جریمه ۶۰۰ میلیارد تومانی برای همراه اول و ایرانسل از مهم ترین دلایل بازگشت بسته های اینترنت است. همچنین این اپراتورها تنها ۴۸ ساعت فرصت داشته اند تا بسته های قبلی را مجدد در اختیار کاربران قرار دهند. البته که شرکت ایرانسل پیش از پایان این مهلت، بسته های مورد نظر را روی اپلیکیشن ایرانسل من قرار داده است.

عودت خسارت به کاربران

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی شب گذشته خبر بازگشت بسته های اینترنت را از طریق توییتر اعلام کرده بود. او در این توییت اظهار کرده توضیحات بیشتر را در مصاحبه با رسانه ها اعلام خواهد کرد. چیزی که هنوز مشخص نیست این است که این سازمان طبق وعده ای که از قبل داده بود پیگیر عودت خسارت کاربرانی که در این مدت مجبور به استفاده از اینترنت گران قیمت بوده اند، می شود یا خیر.

همچنین با اینکه ایرانسل بسته ها را برگردانده اما همراه اول هنوز هیچگونه تغییری در بسته های اینترنتی خود نداشته است.

حالا باید منتظر ماند و دید همراه اول هم مجبور به رعایت قوانین خواهد شد یا باز هم در مقابل جریمه ها مقاومت خواهد داشت. همچنین تکلیف بسته های گران قیمتی که این مدت کاربران مجبور به خرید آنها شدند نیز مشخص نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان