بلیت نیم بها – بلیت سینماهای کشور تا اطلاع ثانوی نیم بها شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۹

سود فروش بلیت به سینما تعلق می گیرد

دبیر عالی شورای تهیه کنندگان سینمای ایران گفت: بلیت نیم بها از این پس از شنبه تا چهارشنبه در سینماها ارائه خواهد شد. این امر به دلیل رفاه حال تماشاگران فیلم انجام خواهد گرفت. آقای موسوی این خبر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: «سالن‌های سینما به خاطر کمک به تماشاگران سینمای ایران تا اطلاع ثانوی از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها خواهد بود.»

همچنین برای کمک به سینما داران قرار شده است به مدت سه ماه تمامی فروش سالن های سینما به طور کامل به سینما تعلق بگیرد. بنابر این تصمیم سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت می شود.

بلیت نیم بها - بلیت سینماهای کشور تا اطلاع ثانوی نیم بها شد

بلیت نیم بها – بلیت سینماهای کشور تا اطلاع ثانوی نیم بها شد

کمک هزینه اکران

طبق مصوبه جدید کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما قرار شده است مبلغ صد میلیون تومان به فیلم ها بابت کمک هزینه اکران پرداخت شود. در صورتی که فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شود، ۱۰۰ میلیون تومان دیگر هم به صورت بلاعوض به آن هدیه خواهد شد.

همچنین در این جلسه قرار بر این شد تا برای مدیریت فیلم ها در صف اکران آنلاین، اکران آنلاین هر فیلم به شرط آن صورت بگیرد که حداقل دو هفته در سینماهای کشور اکران عمومی را سپری کرده باشد. البته در صورتی که شورای صنفی نمایش به فیلمی اجازه اکران آنلاین دهند، این مسیر حذف خواهد شد. اکران فیلم های خارجی هم تا زماینکه اخلالی در اکران فیلم های داخلی پیش نیاید، بلامانع خواهد بود.

همچنین سازمان سینمایی کشور موظف شده است تا قبوض برق سینماهای فعال را از ابتدای مرداد تا سه ماه آینده پرداخت نماید.

این مصوبات به جهت حفظ چرخه تولید در سینما، تثبیت اشتغال دست اندرکاران سینمایی، تقویت بازار سینمای ایران و جبران کاستی های بازار اکران به اجرا درخواهد آمد.

رعایت پروتکل های بهداشتی و بلیت نیم بها

در این جلسه، گزارشی هم از فعالیت سینماها در دوران کرونا ارئه شد؛ و از سینما داران و فعالین این حوزه برای رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی تشکر و قدردانی شد. همچنین تاکید شد این روند باید همچنان حفظ شود تا سلامتی افراد به خطر نیفتد.

از مهم ترین مصوبات این جلسه تصویب موضوع نیم بها شدن بلیت ها بود. طبق این مصوبه، مقرر شد تا اطلاع ثانوی از روز شنبه تا چهارشنبه بلیت های سینما نیم بها شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان