بلیت هواپیما – از ابتدای آبان با نرخ دلار آزاد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۹

از ابتدای آبان با نرخ دلار آزاد

قیمت بلیت هواپیما در پروازهای داخلی این روزها افزایش داشته است. با این حال باز هم قرار است این قیمت ها افزایش داشته باشد. اعلام شده از ابتدای آبان ماه این قیمت ها بر اساس نرخ دلار ۲۸ هزار تومانی و ظرفیت ۶۰ درصد از پرواز ها محاسبه خواهد شد. با توجه به اینکه ویروس کرونا صنعت گردشگری در کشورمان و البته سراسر جهان هزینه های زیادی را به فعالین این حیطه تحمیل کرده افزایش قیمت ها قابل انتظار بود.

بلیت هواپیما - از ابتدای آبان با نرخ دلار آزاد

بلیت هواپیما – از ابتدای آبان با نرخ دلار آزاد

افزایش قیمت بلیت هواپیما

اکثر استان های کشور در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند و از این رو شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها و فروش بلیت تنها به‌میزان ۶۰ درصد ظرفیت شده‌اند. با توجه به این موضوع از ابتدای آبان‌ماه، قیمت بلیت پروازهای داخلی با دو معیار ارز ۲۸ هزارتومانی و ظرفیت ۶۰ درصدی پرواز محاسبه می‌شود. پیش‌تر، قیمت بلیت براساس دلار ۱۱ هزار تومانی محاسبه می‌شد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این رابطه توضیح داد: در حال حاضر تنها ۶۰ درصد هزینه های شرکت های هواپیمایی، ارزی می باشد. تمامی قطعات هواپیما و موتور از خارج از کشور تهیه می شود که شرکت های هواپیمایی برای تامین آن باید اررز بپردازند. از سال گذشته بانک مرکزی ارز نیمایی به شرکت های هواپیمایی اختصاص نمی دهد. این شرکت ها مجبور هستند تا لرز را از بازار آزاد تهیه نمایند.

قیمت ها

در حال حاضر گران ترین پرواز داخلی از بندرعباس به سمت تبریز است که قیمت آن ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. ارزان ترین پرواز داخلی هم مربوط به مسیر های تهران – اراک و یا پرواز تهران – اردبیل است که قیمت آنها ۴۹۱ هزار و ۷۰۰ تومان می باشد. در مسیر های پر تردد هم می توان به قیمت بلیت تهران – مشهد اشاره کرد که در گران ترین قیمت یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ارزان ترین آن ۶۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان