بیانیه مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه – آنکارا باید عاقلانه رفتار کند!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۱

 بمباران مواضع مرکز مستشاری نظامی ایران در ادلب

مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه امروز مورخ یازدهم اسفندماه بیانیه ای در رابطه با بمباران مواضع این مرکز در ادلب سوریه منتشر کرد. در بیانیه مرکز مستشاری نظامی ایران آمده است که این مرکز در شمال سوریه مستقر است و مواضعی را در ادلب تصرف کرده که ارتش ترکیه آن را بمباران کرده است. این مرکز از آنکارا خواسته که «عاقلانه» رفتار کند.

بمباران مواضع مرکز مستشاری نظامی ایران در ادلب

متن بیانیه مرکز مستشاری ایران

مرکز مستشاری نظامی ایران، که در شمال سوریه قرار دارد، بامداد امروز ضمن صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ترکیه کماکان به بمباران مواضع این ارگان ادامه می‌دهد. متن بیانیه  درباره بمباران مواضع ادلب بدین شرح است:

«از صبح روز گذشته به نیروهایمان دستور دادیم نظامیان ترکیه را در ادلب هدف قرار ندهند تا جان آنها حفظ شود. نیروهای ما نیز علی‌رغم اینکه آنها را در تیررس داشتند، از هدف قرار دادنشان خودداری کردند اما ارتش ترکیه همچنان به گلوله باران توپخانه ای مواضع و مراکز و پایگاه های ما ادامه می دهد.

مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه نظامیان ترکیه را دعوت به برخورد عقلانی بر اساس مصلحت ملتهای سوریه و ترکیه می کند. باز هم تاکید می‌کنیم فرزندان ملت ترکیه در ارتش آن کشور در منطقه ادلب در تیررس نیروهای مسلج ما هستند و به راحتی می‌توانستیم انتقام بمباران مراکزمان را از آنها بگیریم اما در پاسخ به دستورات صادر شده از فرمانده‌هانمان خویشتن‌داری کرده ایم.

از آنها دعوت می‌کنیم به فرماندهان و رهبران ترکیه برای حفظ آرامش و جلوگیری از ریخته شدن خون نظامیان ترکیه در خاک سوریه فشار وارد آورند.اعلام می‌کنیم علی‌رغم شرایط بسیار سخت و طاقت فرسای به‌وجود آمده همچنان در کنار دولت و مردم و ارتش سوریه در میدان مبارزه با تروریسم تا آزادسازی و پاکسازی کامل خاک این کشور قرار داریم و همگان را به تفکر و درک خطرات بزرگی که ادامه دشمنی و حملات علیه سوریه به‌وجود می‌آورد، دعوت می‌کنیم»

حمله به کاروان نظامی ترکیه

دو روز گذشته کاروان نظامی ترکیه در نزدیکی ادلب مورد حمله هوایی قرار گرفت که ۳۴ نظامی ترکیه کشته و تعدادی زخمی شده‌اند. ترکیه مواضع نیروهای سوری در شمال حلب را بمباران کرد. هاآرتص از قول مقامات ترکیه گزارش داد: «تمام مواضع آشکار سوریه زیر آتش حملات هوایی و زمینی واحدهای نظامی ترکیه قرار گرفته است».

.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان