بنیاد کیارستمی – تلاش بهمن کیارستمی برای تاسیس بنیادی به نام پدرش

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۷
بنیاد کیارستمی - تلاش بهمن کیارستمی برای تاسیس بنیادی به نام پدرش

حفظ و نشر آثار کارگردان فقید کشور

بنیاد کیارستمی نام بنیادی است که بهمن، فرزند کارگردان فقید سینما در تلاش برای افتتاح آن است. او گفته در تلاش هستیم تا این مکان را برای حفظ و نشر آثار پدرم تاسیس نماییم. پرویز جاهد فیلمساز و مدرس سینما به وراث پیشنهاد کرده است از آنجایی که آنان توافق نظر ندارند، بهتر است بنیادی باشد که مسئولیت حفظ و نشر این آثار را به عهده بگیرد.

بنیاد کیارستمی - تلاش بهمن کیارستمی برای تاسیس بنیادی به نام پدرش

بنیاد کیارستمی – تلاش بهمن کیارستمی برای تاسیس بنیادی به نام پدرش

بنیاد کیارستمی

فرزند این کارگردان پرآوازه کشور گفت: هنوز کار زیادی انجام نگرفته است. درست تر این است که بگویم هیچ چیز پیش نرفته است. امید داریم تا این بنیاد بتواند به انتشار آثار پدر کمک کند. مهم این است که راه انتشار آثار عباس کیارستمی هموار باشد. او درباره ادعای برادرش در مورد نشر این آثار هم گفت: ترجیح می دهم منتظر رای دادگاه بمانم. اینطور مسائل باید در دادگاه مطرح شود و برایش حکم صادر گردد. این مسئله درباره نشر آثار فرهنگی است و نمی توان راجع به آن به راحتی صحبت کرد. البته اگر این فقط یک ادعا بود می شد در موردش صحبت کرد اما حالا که برادرم شکایت نموده است، باید منتظر حکم دادگاه باشیم. زیرا اظهار نظر در این مورد پیش از قضاوت مرجع قانونی کار صحیحی نیست.

دعوای وراث

چندی پیش، فرزند دیگر کارگردان فقید، احمد کیارستمی درباره انتشار کتاب خانه م که مجموعه ای از نامه های خصوصی عباس کیارستمی به همشر سابقش است، اعتراض کرد. او در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: بعد از چاپ دو کتاب بدون مجوز های کامل و … نشر نظر کتاب جدیدی درباره پدرم را چاپ کرده است. علاوه بر اینکه این کتاب هم مشکل مجوز دارد؛ انتشار آن تجاوز به حریم خصوصی است. این کار مغایر با اخلاقیات و قانون است. مراتب از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.

بهمن کیارستمی در این رابطه گفته است: این مجادلات، دعواهای بین وارثان یک متوفی است. و حاصلی جز بایر ماندن یک زمین حاصلخیز نخواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان