بهروز افخمی – صحبت های جنجالی آقای فیلمساز درباره کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۸

کاسه داغتر از آش!

بهروز افخمی با سخنان جالبش در روزهای اخیر بسیار جنجال آفرین شده است. در روزهایی که کرونا در حال تاختن در سراسر جهان و گرفتن قربانی های فراوان است؛ و مردم کشور هم بر اثر از دست دادن دو جوان نامدار حوزه ورزش داغدار هستند، آقای افخمی معتقد است ما با اعمال محدودیت ها و پروتکل ها کاسه داغتر از آش شده ایم!

داستان از جایی شروع شد که خبرنگاری از آقای فیلمساز در رابطه با برگزاری جشنواره سی و نهم فیلم فجر در شرایط کرونا پرسید. افخمی که ماسک هم نزده بود، گفت: نه‌ تنها برگزاری جشنواره بد نبوده، بلکه تعطیل‌کردن سینمای ایران کار بسیار غلطی بوده است. تحمیل ماسک به مردم کار بسیار غلطی است، تعطیلی مدارس و تبدیل‌کردن بچه‌ها به زندانی‌های داخل خانه کار بسیار غلطی است.

او در ادامه اضافه کرد که این وقایع یک برنامه جهانی وحشت است که احتمالا با اهداف سیاسی در آمریکا و انگلیس طراحی شده و در کشورمان طوری اجرا شده است که ما کاسه داغ‌تر از آش شدیم!

لازم به ذکر است ایشان پیش از این نیز در نامه ای به وزیر بهداشت نوشته بود که کرونا و وحشت آن، توهمی بزرگ است که به مردم القا می‌شود. چرا به مردم القا می شود که فوت روزانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر یک فاجعه وحشتناک است؟

بهروز افخمی - صحبت های جنجالی آقای فیلمساز درباره کرونا

بهروز افخمی – صحبت های جنجالی آقای فیلمساز درباره کرونا

واکنش ها به سخنان بهروز افخمی

از برجسته ترین واکنش ها به سخنان این کارگردان، واکنش علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت بوده است. او نوشت: یک میلیون نفر در جهان بر اثر بیماری حاصل از ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. اما این آدم می گوید اینها توطئه است. ماسک زدن و تعطیلی مدارس اشتباه است. مشکل ایشان جای دیگری است و ایشان از تعطیلی کاسبی خودش ناراحت است و نگران جان مردم نیست. ایشان قبلا هم در نامه بلندی به وزیر بهداشت از تقدیر از مدافعان سلامت گلایه مند بود. نوشته بود: مدافعان سلامت را بزرگ نکنید!
مشاور وزیر بهداشت در پایان نوشت: آقای افخمی، مرد باش یک روز یک شیفت بیا بیمارستان کنار همین پزشکان و پرستاران کرونایی کنار بیماران باش. بیا یک روز به هموطنانت خدمت کن. مگر نمیگویی کرونا دروغ است؟ این گوی این میدان…

در فضای مجازی هم بسیاری از کاربران به سخنان افخمی واکنش نشان داده اند. بسیاری معتقدند فردی که در زمینه فیلم و سینما فعالیت می‌کند، نباید در مسائلی که تخصصی ندارد اظهارنظر کند. برخی نوشته بودند کاش آقای افخمی در سخنانش از عبارت «به‌نظر من» استفاده می کرد. کاربر دیگری به دوره نمایندگی بهروز افخمی در مجلس اشاره کرده و نوشته بود: چیزی که غلط بود این بود که ما شما را به ‌عنوان نماینده به دوره ششم مجلس فرستادیم.

برخی هم معتقدند بهروز افخمی با این صحبت ها سعی دارد تا حاشیه بسازد و به اصطلاح سر زبان ها بیفتد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان