بيمه‌هاي زندگي (عمر)

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۶

بيمه‌هاي زندگي (عمر)

انسان ها برای اطمینان از اینده فرزندانشان و خودشان در زندگی پر فراز و نشیب به فکر بيمه‌هاي زندگي (عمر) می افتند.. موجب شده که شرکت های بیمه به جهت اطمینان برای آینده و آرامش ماموریت داشته باشند. شرکت های بیمه به دنبال راه هایی برای ارائه انواع بیمه های عمر هستند . هدف از بیمه عمر اطمینان از آینده است. که بعد از فوت بیمه شده، افراد تحت تکفل از مستمری بیمه عمر ذی نفع شوند.

بيمه زندگي (عمر) قراردادي  است. بین طرفین  که به موجب آن، يکي از طرفين تعهد مي‌کند که در ازاي دريافت وجه از طرف ديگر سرمايه‌اي را يک جا يا به اقساط در صورت زندگي يا فوت شخص معين بپردازد. فوت شخص يا حيات شخص در يک زمان معين، خطري است که در اين نوع بيمه تضمين مي‌شود. بنابراين موضوع تعهد بيمه‌گر، شخص بيمه شده است. ميزان تعهد بيمه‌گر، یعنی مبلغ بيمه شده، ارتباطي با غرامت ناشي از بروز واقعه بيمه شده ندارد و به پيشنهاد بيمه‌گزار تعيين مي‌شود.

انواع بیمه زندگی(عمر)

۱-بيمه عمر در صورت حيات بيمه شده:

پرداخت بيمه‌گر موکول به منقضي شدن مدت بيمه شده است. به اين نوع بيمه، بيمه سرمايه نيز گفته مي‌شود. در صورت زنده ماندن بيمه شده، در پايان مدت بيمه، سرمايه به وي پرداخت مي‌شود.

۲-بيمه‌هاي عمر در صورت فوت بيمه شده:

پرداخت بيمه‌گر منحصراً در صورت فوت بيمه شده در طول مدت بيمه انجام خواهد شد.

۳-بيمه‌هاي مختلط عمر:

از ترکيب بيمه‌هاي فوت و مياني تشکيل يافته است.

۴-: بيمه مدت ثابت با پرداخت سرمايه در انقضاي مدت سرمايه بيمه در انقضاي مدت:

سرمایه بیمه در انقضای مندرج در بيمه‌نامه به استفاده کننده پرداخته مي‌شود. خواه بيمه شده که در عين حال بيمه‌گذار است در حيات باشد يا نه، چنانچه بيمه‌گذار از قبل از انقضاي مدت بيمه فوت کند، پرداخت حق بيمه قطع مي‌شود (بيمه‌گر مطالبه حق بيمه نمي‌کند).

فروش بیمه

از آنجايي که بيمه خدمتي نامحسوس به شمار مي‌آيد بنابراين نحوه عرضه و فروش بيمه عمر اهميت زيادي دارد بهترين تعريفي که از فروش در خصوص بيمه مي‌توان ارائه کرد به شرح زير مي‌باشد: فروش يعني کمک به مشتري به منظور خريد چيزي که آن را نياز دارد و همچنين هدايت مشتري، به شکلي که محصول ارائه شده از طرف فروشنده را طلب کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان