بیرانوند مرد سال فوتبال ایران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵

بیرانوند مرد سال فوتبال ایران

بیرانوند مرد سال فوتبال ایران شد. یکی از شروط مهم و اساسی برای هر تیمی داشتن یک دروازه بان مطمئن و کم اشتباه است. برخی از دروازه بانان مثل بوفون و نویر در لیست نهایی بهترین دروازه بانان جهان در سال های گذشته قرار داشته اند. اما نتوانستند که توپ طلایی را  تصاحب کنند.  بوفون تنها در سال ۲۰۱۷ و در فوتبال ایتالیا در سن ۳۹سالگی موفق شد لقب مرد سال را بگیرد. در لیگ آلمان نویر در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ و الیور کان در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ توانستند به عنوان دروازه بان لقب مرد سال فوتبال را متعلق به خود کنند. در سطح بین المللی هم خیلی کم پیش آمده است. که توپ طلا به یک دروازه بان تعلق بگیر  و این اتفاق خیلی انگشت شمار رخ داده است. اما در لیگ اسپانیا تا به حال دروازه بانی موفق به کسب جایزه نشدند .

توپ طلای بیرانوند

توپ طلای فوتبال ایران به علیرضا بیرانوند لایق ترین بازیکن تیم فوتبال رسید.

دروازه بانان راه بسیار مشکلی را برای دریافت جایزه مرد سال طی میکنند. بنابریان اهیمت جایزه توپ طلایی و دستکش طلایی به عنوان مرد سال فوتبال ایران که به بیرانوند تعلق گرفت بسیار است.

این دروازه بان ارزشمند چند فصل بسیار فوق العاده را در لیگ برتر و تیم ملی پشت سر گذاشت و در نهایت هم جایزه رادریافت کرد. و بااین جایزه را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرد. او با گرفتن پنالتی رونالدو و عملکر عالی خود ، به صدر اخبار فوتبال راه پیدا کرد.

نخستین بار است که یک دروازه بان در فوتبال ایران جایزه توپ طلا را دریافت میکند. و همین باعث می شود که جایزه بیرو اهمیت زیادی داشته باشد. دو سرمربی او کی‌روش و برانکو در سال های اخیر ، که شاید از موارد معدودی است که با هم هم نظر هستند،  اذعان کردند که بیرانوند شایسته ترین فرد برای دریافت جایزه بوده است.

بیرانوند چند پیشنهاد از فوتبال اروپا هم داشته است که این طرفداران فوتبال را قانع میکند که بیرو لایق دریافت جایزه مرد سال فوتبال ایران است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان