بیل گیتس – جهان تا سال ۲۰۲۲ به حالت عادی باز می گردد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۰۸
بیل گیتس - جهان تا سال 2022 به حالت عادی باز می گردد

تاثیر واکسن کرونا بر زندگی در جهان

بیل گیتس میلیاردر مشهور به تازگی در مصاحبه ای گفته است: واکسن کووید می تواند تا پایان سال ۲۰۲۲ جهان را به شرایط عادی بازگرداند. وی از تاثیر این ویروس بر جهان با عنوان «یک فاجعه باورنکردنی» یاد کرد و گفت: تنها خبر خوب موجود در این رابطه افزایش دسترسی‌ به واکسن‌ها است. در پایان سال ۲۰۲۲ ما باید به طور اساسی و کامل به حالت عادی برگردیم.

از سال ۲۰۱۴ که این میلیاردر ریاست مایکروسافت را واگذار کرد، تا به امروز بنیاد خیریه او (بنیاد بیل و ملیندا گیتس) مشغول جمع‌آوری کمک‌های مالی برای افراد کم بضاعت بوده است.

بیل گیتس - جهان تا سال 2022 به حالت عادی باز می گردد

بیل گیتس – جهان تا سال ۲۰۲۲ به حالت عادی باز می گردد

آیا پیشبینی بیل گیتس درست است؟

بنیاد خیریه بیل گیتس که از آن به عنوان قدرتمندترین بنیاد خیریه خانوادگی در جهان یاد می‌شود، حداقل ۱.۷۵ میلیارد دلار برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ اهدا کرده که شامل پشتیبانی از تولیدکنندگان واکسن، درمان‌های بالقوه و روش‌های تشخیص می‌شود. از این مبلغ، بیش از ۲۵۰ میلیون دلار برای ادامه فرآیند تولید واکسن‌های جدید و ۱۵۶ میلیون دلار به طرح سازمان کواکس اختصاص یافته است.

کواکس در سال جاری مذاکراتی را برای تولید حدود ۲.۲۷ میلیارد دوز واکسن انجام داده است؛ اما از اوایل ماه مارس بسیاری از دوزهای آن هنوز مجوزهای لازم برای کشورهای در حال توسعه را دریافت نکرده یا در حال انجام آزمایشات بالینی بوده‌ است. هر واکسنی (به استثنای واکسن جانسون و جانسون) به دو دوز تزریق نیاز دارد که در حال حاضر روند تزریق آن‌ها در کشورهای خودکفا صورت می‌گیرد. کواکس همچنین چندین بار از کشورهای ثروتمندی که برای جمعیت خود واکسن کافی دریافت کرده، درخواست کمک کرده است.

علاوه بر این، دولت‌های بریتانیا، کانادا، نروژ و فرانسه عنوان کرده‌اند که دوزهای بیشتری را برای ارائه در اختیار عموم قرار خواهند داد و از کشورهای اروپایی درخواست حمایت کرده‌اند. کاخ سفید هم ۴ میلیارد دلار به کواکس اهدا کرده اما با این وجود باز هم به سختی می‌توان اعلام کرد که تمام تلاش‌های بین‌المللی صورت گرفته در این رابطه منجر به خارج شدن سراسری تمام کشورها تا پایان سال ۲۰۲۲ از بحران کرونا خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان