تأسیس سوپرلیگ – سر و صدای تأسیس سوپرلیگ به آسیا هم رسید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۳۱

برگزاری رقابت های جدید در اروپا

بمب خبری در فوتبال اروپا با خبر تأسیس سوپرلیگ منفجر شده است. مدیر باشگاه رئال مادرید اسپانیا خبر داد که سوپرلیگ را برگزار خواهند کرد. حالا با پخش این خبر، واکنش های تندی از سوی یوفا و فیفا به سمت تیم های شرکت کننده در این کودتای فوتبالی روانه شده است. یوفا اعلام کرده بود دوازده تیمی که در این برنامه شرکت کرده اند، از حضور در تمام رقابت ها محروم خواهند شد.

اما شب گذشته و درست سه ساعت بعد از این تهدید یوفا، ۱۲ باشگاه به صورت رسمی اعلام کردند که به سوپرلیگ اروپا خواهند پیوست و می‌خواهند از فصل آینده در رقابتی جدید که متشکل از ۲۰ تیم برتر اروپاست، مبارزه کنند. این اتفاق باعث شد تا یوفا سریعاً لیگ قهرمانان اروپا را به حالت تعلیق درآورد و شایعه کنار رفتن ۶ تیم انگلیسی، ۳ تیم اسپانیایی و ۳ تیم ایتالیایی از لیگ‌های خودشان مطرح شود.

سر و صدای تأسیس سوپرلیگ به آسیا هم رسید

سر و صدای تأسیس سوپرلیگ به آسیا هم رسید

اقدامی مشابه تأسیس سوپرلیگ اروپا

۱۲ باشگاه برتر فوتبال علیه فیفا و یوفا اقدامی را انجام دادند که کمتر کسی انتظار داشت. آن هم پس از اینکه یوفا و فیفا رسما تیم‌ها تهدید کردند که اگر به سوپرلیگ اروپا بپیوندند از حضور در تمامی رقابت‌ها محروم خواهند شد.

مدیر یوفا و رئیس اتحادیه فوتبال دانمارک گفته است: انتظار دارم هر چه سریعتر و در روز جمعه تیم‌های رئال مادرید، منچسترسیتی و چلسی از لیگ قهرمانان این فصل اخراج شوند.

وی ادامه داد: این تیم‌ها، لیورپول، پورتو و دورتموند را حذف کرده‌اند. لیورپول هم در سوپرلیگ حضور دارد و در صورت نیاز بایرن به جای این تیم وارد مسابقات خواهد شد.

حالا در اقدامی جالب به نظر می رسد عربستان قصد دارد مشابه حرکت تیم های اروپایی را در آسیا نیز رقم بزند! سعودی ها اقدامات خود را برای تجزیه کنفدراسیون فوتبال آسیا آغاز کرده اند و به اعتراف یکی از کارشناسان فوتبال سعودی در پخش زنده تلویزیونی عربستان پیشگام این پروژه بزرگ شده است.

یک کارشناس عربستانی در برنامه تلویزیونی «الدیوانیه» که از شبکه ورزش عربستان پخش می شد گفت: حالا که فوتبال در اروپا به چنین شرایطی رسیده، ما هم باید فوتبال را در آسیا به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کنیم. امروز بهترین زمان برای جدا کردن فوتبال شرق و غرب آسیا و تشکیل کنفدراسیون غرب آسیا است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان