تابع قطبی وارد کشور شد – آیا هوای سرد ماندگار است؟

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۹

ورود تابع قطبی به کشور

تابع قطبی و سرمای کشور، سحر تاجبخش رییس سازمان هواشناسی در گفت و گویی از ورود تابع قطبی به کشور خبر داد، که دلیل سرمای اخیر در کشور به این دلیل است. تابع قطبی هنگامی که به سمت عرض های جغرافیایی جنوبی حرکت می کند.

در کشور روسیه سیستم های پرفشار سیبری وجود دارد که باعث می شود به عرض عای جنوبی تر بروند. این سیستم های پرفشار نوار شمالی کشور ما مثل سواحل دریای خزر و البرز و شهرهای تهران، البرز، قزوین را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث کاهش دمای محسوس و بارش برف می شود.

وضعیت رادارهای هواشناسی در کشور

سحر تاجبخش بیان کرد که رادرهای هواشناسی بیشتر در نیمه غربی وجود دارند و تمام کشور مجهز به این رادارها نیستند. نیاز هست که برنامه ریزی هایی برای ایجاد رادارهای هواشناسی در نیمه شرقی هم انجام شود.

که این کار مستلزم تامین منابع توسط شرکت های دولتی و خصوصی به منظور تولید رادارها است. اما تاکنون این کار صورت نگرفته و ما برای تامین تجهیزات از خارج از کشور دچار مشکل هستیم. و رادارهای موجود هم نیاز به به روز رسانی دارند.

آیا تابع قطبی و هوای سرد ماندگار است؟

رییس سازمان هواشناسی گفتند که این کاهش دما به مدت طولانی نیست و سیستم پرفشار ماندگار نیست. و به زودی از سرمایی که این چند روز شاهد آن بود کاسته می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا بارش در نوار غربی کشور قطع شده و بارش در نیمه شرقی، مرکز، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی ادامه می‌یابد.
ایشان بیان کردند برای تشخیص وقوع سیل از الان امکانش وجود ندارد. زیرا رخداد پدیده های حدی ۱۵ روز قبل از پدیده قابل تشخیص است. اما چون با شرایط تغییر اقلیم مواجه هستیم ممکن است که پدیده های حدی را شاهد باشیم.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان