تابوت های باستانی – بزرگترین کشف باستانی دو دهه گذشته

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۶
تابوت های مصری - بزرگترین کشف باستانی دو دهه گذشته

بزرگترین کشف باستانی دو دهه گذشته

روز شنبه وزیر گردشگری و آثار باستانی کشور مصر از کشف تابوت های باستانی در این کشور خبر داد. ۵۹ تابوت طی یک پروژه بزرگ اکتشاف شده اند و این کشف در واقع بزرگترین کشف آثار باستانی از سال ۲۰۰۲ تا کنون بوده است. این تابوت ها طی سه هفته عملیات کشف شده اند و برای نخستین بار پس از ۲۵۰۰ سال در آن ها باز شده است. در مراسم رونمایی از این تابوت ها، وزیر گردشگری مصر اعلام کرد اکثر آنها در منطقه باستانی “سقاره” کشف شده و مربوط به روحانیان و کارگران مصر باستان بوده اند.

تابوت های مصری - بزرگترین کشف باستانی دو دهه گذشته

تابوت های مصری – بزرگترین کشف باستانی دو دهه گذشته

تابوت های باستانی

۵۹ تابوت کشف شده داخل چاه دفن شده بوده اند و طی سه حفاری جداگانه در سه هفته کشف شده اند. طبق بررسی های انجام شده این تابوت ها کاملا پلمپ و بسته شده بوده اند. در واقع از زمان دفن در چاه تا لحظه باز شدن هرگز درب آنها باز نشده بوده است و کاملا دست نخورده بوده اند.

العانی در ادامه در مورد تعداد تابوت های کشف شده گفته است هر چند تعداد این تابوت ها بسیار زیاد است اما این عملیات اکتشاف هنوز تکمیل نشده و به احتمال بسیار زیاد باز هم تابوت های بیشتری پیدا خواهند شد. سال ۲۰۱۹ نیز تعداد ۳۰ تابوت در مخفیگاه العساسیف کشف شده بودند که در آنها مومیایی افراد بزرگسال و کودک وجود داشت.

عملیات اکتشاف

طی عملیات انجام شده مجموعه ای بزرگ از تابوت های مهر و موم شده ۲,۵۰۰ ساله و مجسمه های کوچک از گورستان سقاره یافت شد. تیم اکتشاف  پس از باز کردن یکی از زیباترین و تزیین شده ترین تابوت هایی که تاکنون کشف شده در مصر در برابر رسانه ها، اعلام کرد که بقایای مومیایی شده در این تابوت در پارچه ای مزین به نوشته های هیروگلیف با رنگ های روشن پیچیده شده است

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان