تارا – رونمایی از محصول جدید ایران خودرو در مراسمی ویژه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۳۰

 تارا نرسیده به بازار، خراب شد!

تارا نام جدید محصول ایران‌خودرو است که قرار است وارد بازار شود. رونمایی از محصول جدید ایران خودرو در مراسمی ویژه همراه با خرابی و‌روشن نشدن‌خودرو انجام شد از این رو در برخی رسانه ها به طنز گفته شده تارا نرسیده به بازار، خراب شد و  رونمایی با چاشنی نقص فنی صورت گرفت.

مدیر بازاریابی و فروش ایران خودرو دو روز قبل از مراسم رونمایی اعلام کرده بود: لزوما «فورد» و «تویوتا» از پژو ۲۰۶ بهتر نیستند! ما استانداردهای روز اروپا را رعایت می‌کنیم.  ایران خودرو البته در خصوص  مطالب منتشر شده  بیانیه ای منتشر کرده است که این فیلم شیطنت رسانه‌ای‌ است و اصلا خودرو را روشنش نکردیم؛ چون در محیط بسته اجازه نداریم خودرو را روشن کنیم وگرنه این خودرو سالم بوده است!

درباره تارا

محصول جدید ایران خودرو با نام ایرانی تارا به معنی ستاره به بازار خودری کشور تزریق شد. شرکت ایران‌خودرو برای گزینش نام مناسب  برای محصول جدید خود، اقدام به فراخوان عمومی کرد که پس از بررسی معنایی، آوایی و زبان‌شناختی، از میان اسامی مختلف، پالایش‌های اولیه انجام و در مرحله بعد، تاییدیه فرهنگستان زبان و ادب فارسی دریافت و در نهایت نام تارا برای این خودرو را برگزید.

تارا - رونمایی از محصول جدید ایران خودرو در مراسمی ویژه

تارا – رونمایی از محصول جدید ایران خودرو در مراسمی ویژه

خودرو تارا، خودرویی است که بر پایه پژو ۳۰۱ ساخته شده و به نوعی نسخه داخلی این خودرو به حساب می آید. بر پایه پلتفرم خودرو تارا قرار است دو خودرو دیگر نیز با استایل هاچبک و کراس اوور تولید شوند. ایران خودرو چندی قبل اولین سری از خودرو تارا را پیش فروش کرده بود.

تولید انبوه محصول جدید این شرکت با همکاری بیش از ۱۳۲ سازنده ایرانی، قرار است در بهمن سال جاری آغاز شود. لازم به تاکید است، در ابتدای تولید، این خودرو مجهز به نسل جدید موتور تی‌یو۵ وارد بازار می‌شود.

همچنین تولید این خودرو با موتورای‌اف۷ توربو و گیربکس اتوماتیک نیز در دستور کار ایران‌خودرو قرار دارد.  خط تولید بدنه تارا با ظرفیت ۱۶ دستگاه در ساعت که برای نخستین بار در صنعت خودرو کشور و خاورمیانه از فناوری جوشکاری لیزری و CMT بهره می‌برد، در شرکت ایران‌خودرو راه‌اندازی شده است.

در مورد قیمت این محصول اولین برآوردها این است که قیمت این خودرو فول اتوماتیک ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان