تازه های هوش مصنوعی – از کمک به معلولین تا انتخاب لباس مناسب برای شما

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۱

تازه های هوش مصنوعی

تازه های هوش مصنوعی نشان میدهد که این فناوری به شدت رو به رشد است و محققین در حال گسترش آن می باشند و آنطور که مشخص است به زودی هوش مصنوعی عصای دست بشر خواهد شد.

در ادامه تازه های هوش مصنوعی و جدیدترین پیشرفت های رخ داده در این فناوری ارائه شده است.

نگارش با ذهن توسط معلولین

قبلا معلولین با استفاده از پلک زدن و یا سامانه های صوتی مخصوص جهت نگارش متن و یا ایجاد ارتباط با سایرین اقدام می کردند. ولی امروزه با استفاده از هوش مصنوعی این امکان فراهم شده است تا معلولین با استفاده از ذهنشان شروع به نگارش متن نمایند.

در جدیدترین آزمایش یک سری الکترودهای ریز در مغز افراد معلول به کار گرفته شده است که با استفاده از آن معلولین قادرند با حرکت نشانگر رایانه شده و کلمات دلخواه خود را می نویسند.

کنترل کروز مجهز به هوش مصنوعی

کنترل کروزی که با استفاده از هوش مصنوعی نحوه رانندگی راننده را می آموزد. در این کنترل کروز هوشمند که توسط شرکت هیوندای ژاپن ابداع شده است، به آسانی فواصل ایجاد شده بین دو ماشین، مقدار سرعت و نحوه واکنش راننده در زمان تغییرات ترافیکی را آموزش می بیند.

از این فناوری قرار است در سایر خودروها نیز استفاده شود و هدف از آن بهبود قابلیت نیمه خود ران ماشین ها می باشد.هوش مصنوعی

تولید ماده فوق فشرده با استفده از هوش مصنوعی

دانشمندان هلندی در جدیدترین بررسی ها موفق شدند ماده فوق فشرده ی جدید با استفاده از هوش مصنوعی تولید کنند. از فناوری هوش مصنوعی در شیوه انتخاب عناصر مناسب برای فشرده سازی، ابعاد مناسب، روند ساخت و فشرده سازی ماده استفاده شد. این ماده که از پلیمرها ساخته شده است به منظور سهولت در حرکت کاوشگران فضایی استفاده خواهد شد.

تازه های هوش مصنوعی شما را شیک پوش می نماید

انتخاب پوشش مناسب روزانه تبدیل به یک چالش جدی در زندگی روزمره بشر شده است ولی هوش مصنوعی نیز اینبار به یاری افراد آمده است تا به افراد کمک کند راحت تر لباس خود را انتخاب نمایند.

با استفاده از این نرم افزار دیگر نیاز نیست که هزینه های هنگفت بابت خرید لباس پرداخت کنید. این نرم افزار که با همکاری فیس بوک ساخته شده است با توجه به هزاران عکس از لباس های مختلف تعبیه شده در آن به کاربر خود کمک می کند تا مناسبترین لباس را برای خود انتخاب نماید.

تشخیص خطر حضور تمساح

در جدیدترین ساخته ها با استفاده از هوش مصنوعی، محققین توانستند سیستمی را بسازند که می تواند حضور تمساح را تشخیص داده و به مردم هشدار دهد. این تحقیق که در استرالیا صورت گرفت جهت ایمنی افراد در نظر گرفته شده بود ولی دانشمندان می گویند می توان از این فناوری جهت بررسی رفتار تمساح ها و جمعیت آن ها نیز استفاده نمود.

نخستین دانشگاه هوش مصنوعی در امارات

دانشگاه مخصوص هوش مصنوعی که به نوعی اولین در جهان است با نام محمد بن زاید قرار است در گرایش های مختلف هوش مصنوعی به فارغ التحصیلان این رشته مدرک صادر کند. ابوظبی گام های محکمی در راستای هوش مصنوعی برداشته است.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان