تامین اجتماعی – اختصاص بیمه تامین اجتماعی برای شاغلان دورکار

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۵
اختصاص بیمه تامین اجتماعی برای شاغلان دورکار

راه‌اندازی سامانه‌‌ خدمات تأمین اجتماعی شاغلان دورکار

سامانه خدمات تامین اجتماعی برای افراد دورکار و شاغل در کسب و کارهای مجازی راه انداز شد. این سامانه به افرادی که بدون اشرایط استخدامی و به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند خدمات ارائه می کند. تمامی خدمات تامین اجتماعی با این سامانه برای دورکارها و شاغلین در کسب‌وکارهای مجازی فراهم آمده است.

 اختصاص بیمه تامین اجتماعی برای شاغلان دورکار

اختصاص بیمه تامین اجتماعی برای شاغلان دورکار

دو سال وقفه

اینطور که معلوم است این سامانه در سال ۱۳۹۷ نهایی شده بوده است. یکی از اعضای هیئت‌مدیره‌ اتحادیه‌ کسب‌وکارهای مجازی در این رابطه گفت: این بخشنامه به سال ۱۳۹۷ بر می گردد. راه اندازی این سامانه چند سال زمان برد و شرایط کرونا هم کمی کارها را عقب انداخت. همچنین راه اندازی چنین سامانه ای از سمت اتحادیه و سازمن تامین اجتماعی هم نیاز به بستر سازی و آمادگی داشت. حالا افراد واجو شرایط می توانند در این سامانه ثبت درخواست نمایند. فعلا این سامانه تنها برای افرادی در دسترس است که در شرکت‌های عضو اتحادیه‌ کسب‌وکارهای مجازی شاغل هستند. اعضای این اتحادیه ۱۷۰۰ نفر هستند. البته به زودی سایر شاغلین دورکار نیز می توانند از خدمات این سامانه بهره مند گردند.

سامانه جدید سازمان تامین اجتماعی

پس از معرفی افراد به سامانه طی مراحلی لازم است تا افراد شامل دریافت خدمات سازمان شوند. از مراحل اولیه انجام معاینه های پزشکی و احراز هویت است. بیمه شاغلین دورکار از دسته بیمه های غیر اجباری خواهد بود و هزینه آن به صورت ماهانه پرداخت می گردد. ذکر این نکته نیز لازم است که افرادی که از این طریق بیمه می شوند، از مزایای بیمه بیکاری برخوردار نمی گردند. حداکثر سن مجاز برای دریافت خدمات ۵۰ سال است. اگر افراد سابقه بیمه قبلی نیز در سازمان داشته باشند، این سابقه به سن آنها افزوده خواهد شد.

البته هنوز مشکلاتی بین بیمه و شرکت های استارتاپی وجود دارد؛ که امید است با ایجاد هماهنگی های بیشتر این مشکلات نیز برطرف گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان