تبرئه ترامپ از استیضاح – تشکرترامپ از سناتورهای جمهوری‌خواه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۹

ترامپ در مجلس سنا تبرئه شد

تبرئه ترامپ از استیضاح توسط برخی رسانه‌های آمریکا با سخنرانی کلینتون پس از تبرئه مقایسه شده است. برخی رسانه‌های آمریکا پس از به حدنصاب نرسیدن آرای استیضاح ترامپ به مقایسه سخنرانی پس از تبرئه او با کلینتون پرداختند از جایی که رای استیضاح بیل کلینتون هم به حد نصاب نرسیده بود.

کلینتون در اولین سخنرانی خود اظهار کرد که سنا به وظیفه قانونی خود عمل کرده است و با‌وجود تبرئه شدن، متاسف است. ترامپ در اولین سخنرانی خود بعد از تبرئه از استیضاح گفت: « این یک سخنرانی یا کنفرانس خبری نیست. یک جشن است برای گذشتن از دوزخ آن هم وقتی کار خطایی نکرده بودم. البته در زندگی سهوا خطا کرده‌ام اما نه در مقام ریاست جمهوری».

وی افزود: «دموکرات‌ها از روز پیروزی شگفت‌انگیز من در انتخابات به دنبال ایجاد رنج و آزار قانونی بودند. از ماجرای روسیه شروع کردند و وقتی شکست خوردند به دنبال استیضاح رفتند. اما باز شکست خوردند».

تبرئه ترامپ از استیضاح در مجلس سنا

تشکر ویژه ترامپ از سناتور مکانل

اکثریت جمهوریخواه در سنای ایالات متحده امریکا، دو روز گذشته در مورد دو بند سوء استفاده از قدرت و ایجاد مانع بر سر راه تحقیقات کنگره حکم تبرئه رئیس جمهور را صادر نمودند و طبق وعده قبلی بزرگ ترین پیروزی را به رئیس جمهوری  ایالات متحده اهدا کردند.

دونالد بعد از تبرئه شده در پایان سخنرانی از تیم حقوقی خود، سناتورهای جمهوری‌خواه و به طور اخص از سناتور مکانل رئیس اکثریت جمهوری‌خواه سنا تشکر کرد و‌گفت: « با من، خانواده‌ام و کشور آمریکا بسیار غیرمنصفانه رفتار شد. اما محبوبیت رئیس‌جمهوری و جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌ها به بالاترین رتبه رسیده است.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان