تبرئه دونالد ترامپ – دونالد ترامپ از اتهام تحریک به شورش در ساختمان کنگره تبرئه شد‏ 

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۷

رد استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا

دونالد ترامپ از اتهام  تحریک به شورش در ساختمان کنگره تبرئه شد‏. تبرئه دونالد ترامپ با رای به محکومیت، ۵۷. رای به بی گناهی، ۴۳ و علت تبرئه شدن، نرسیدن رای به حد نصاب۶۷ رای انجام شد. مجلس سنای آمریکا روز گذشته  با پایان رسیدگی به دومین پرونده استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور، او را از اتهام «تحریک به شورش» تبرئه کرد.
شمار بالای هم‌حزبی‌های رییس‌جمهور سابق ( جمهوریخواه)در فهرست هواداران استیضاح و اینکه نیمی از اعضای سنا رای به مقصر بودن رییس‌جمهور سابق داده‌اند، در تاریخ آمریکا بی‌سابقه بوده است اما در نهایت به دلیل نرسیدن به حدنصاب، به تبرئه وی انجامید.
در این جلسه ۵۷ سناتور به استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت و ۴۳ سناتور نیز رای منفی دادند. دموکرات ها برای متخلف شناخته شدن دونالد ترامپ به رای موافق دو سوم اعضای مجلس سنا (۶۷ رای) نیاز داشتند. هفت سناتور جمهوریخواه همراه با ۵۰ سناتور دموکرات دونالد ترامپ را به دلیل «تحریک به شورش» مجرم شناختند.
تبرئه دونالد ترامپ - دونالد ترامپ از اتهام تحریک به شورش در ساختمان کنگره تبرئه شد‏ 

تبرئه دونالد ترامپ – دونالد ترامپ از اتهام تحریک به شورش در ساختمان کنگره تبرئه شد‏

دومین طرح استیضاح ترامپ

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز ۱۳ ژانویه طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری وقت آمریکا را به اتهام «تحریک به شورش» تصویب کرده بود.

دومین طرح استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا یک هفته پس از یورش هواداران او به ساختمان کنگره در مجلس نمایندگان تصویب شده بود.
دونالد ترامپ اولین رئیس جمهوری آمریکا است که دو بار طرح استیضاح او به جریان افتاد او هر دو بار در نهایت در مجلس سنا تبرئه شد.

دموکرات ها امیدوار بودند تا با متخلف شناخته شدن دونالد ترامپ در جریان محاکمه در مجلس سنا بتوانند او را از حق نامزدی در انتخابات آینده محروم کنند.
رئیس جمهوری سابق آمریکا در واکنش به تبرئه خود در مجلس سنا از این رای استقبال کرد. او همچنین وعده داد که به دفاع از «عظمت آمریکا» ادامه خواهد داد. دونالد ترامپ در بیانیه خود از وکلای مدافع و مدافعانش در مجلس نمایندگان و مجلس سنا دفاع تشکر کرده است.

واکنش بایدن به رد استیضاح دونالد ترامپ

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، در واکنش به رد استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا، تاکید کرد: «خشونت و افراط گرایی در آمریکا جایی ندارد». او گفت به کسانی فکر می‌کند که برای حفاظت از ساختمان کنگره ایستادند و جان‌باختند و این فصل غم‌انگیز تاریخ یادآوری می‌کند که دموکراسی شکننده است
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان