تحریم‌های جدید – دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۱

 تحریم‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران

تحریم‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران  طبق گفته وزیر امورخارجه آمریکا  در رسانه‌ها منتشر گردید.  طبق گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو محدودیت‌های هسته‌ای علیه ایران را با هدف حفظ نظارت بر برنامه هسته‌ای صلح آمیز تهران،  کاهش خطر اشاعه، مهار توانایی ایران برای کاهش زمان رسیدن  به سلاح هسته‌ای و پیشگیری از بازسازی سایت‌هایی با هدف اشاعه،تمدید خواهد کرد.

دور جدید تحریم‌ها در دو بخش عمران و فعالیت هسته ای

وزارت امور خارجه آمریکا با تمدید معافیت‌های مربوط به همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای با تهران دور جدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های عمران و مواد مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای، نظامی و موشک بالستیک ایران اعمال کرده است.پمپئو در این دو تصمیم، بخش عمران ایران که به ادعای او  به صورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کنترل می‌شود و چهار ماده راهبردی خاص که در ارتباط با برنامه هسته‌ای، نظامی و موشکی بالستیک به کار می‌رود را تحت این قانون   مشخص نموده که به معنای تحریم این دو بخش است.

تحریم‌های جدید با ادعای کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

در ادامه تحریم این دو بخش تحت عنوان موارد مرتبط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ، وزارت امور خارجه آمریکا بیان داشت که ایالات متحده آمریکا با این تحریم‌ها توانایی بیشتری برای پیشگیری از دسترسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بخش عمرانی و برنامه‌عای  گسترش تسلیحات آنبه مواد استراتژیک خواهد داشت. در ادامه وی افزود واشنگتن  به مذاکره برای اعمال محدودیت ‌ها دائمی بر برنامه هسته‌ای ایران با هداف جلوگیری از دستیابی ان به سلاح هسته‌ای و در کنار آن استفاده از همه ابزارهای دیلپلماتیک و اقتصادی برای مهار فعالیت‌های بی ثیات کننده ایران پایبند است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان