تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و واکنش آمریکایی ها

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۹

تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و واکنش آمریکایی ها

تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها چندی پیش و طبق  قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه که در سال نود و شش به تصویب مجلس شورای اسلامی کشور رسید به اجرا درامد که طبق این مصوبه صدور ویزای داخل شدن به کشور برای افرادی که تحریم شده اند، ضبط اموال، مسدود شدن حساب‌ های بانکی و ممنوع بودن ارائه خدمات مالی و بانکی به اشخاص تحریم شده در حوزه حکومت جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی شده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران آقای موسوی چندی پیش اسامی افرادی که مرتبط با این بنیاد  تحریم شده اندرا منتشر کرد. وی همچنین در این باره اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها را یک اندیشکده محسوب نمی کند و حتی آن را سازمانی می داند که در قالب یک اندیشکده روزانه در حال تشویق و کمک به تروریسم اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه دولت و مقامات آمریکایی علیه ملت شریف ایران می باشد.

مقامات کشور تحریم ها را یک عمل تروریستی می دانند و این پایگاه عملا به محلی برای طراحی این چنین عملیاتی تبدیل شده است.

واکنش آمریکایی ها

وزیر امور خارجه کشور آمریکا پومپئو، این عمل و تحریم را ارعاب کشور از این اندیشکده دانسته و درخواست به محکومیت جهانی این عمل ایران دارد. وزیر امور خارجه کشور آمریکا در پستی توئیتی نوشته است که در ادامه تلاش‌های کشور ایران به منظور ارعاب بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، که یک اندیشکده آمریکایی تاکید می‌کنم یک اندیشکده می باشد، باید این اقدام ایران توسط تمامی ملت های آزادیخواه دنیا محکوم شود. پومپئو اهمچنین نوشت، آمریکا این نوع تهدیدها را ساده تلقی نکرده و بی پاسخ نخواهد گذاشت.
دوبوویتس، مدیر این سازمان که جزو تحریمی ها توسط کشور بوده در پاسخی گستاخانه ضمن تشکر از وزیر امور خارجه آمریکا از دولت این کشور خواست تبعات تحدید آمریکاییان را به ایران نشان دهد.

حال باید دید تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها که به نوعی ضربه شصتی به ایالات متحده به خاطر تروریسم اقتصادی است چه تاثیر بر معادلات منطقه خواهد گذاشت.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0