• صفحه اصلی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تحولات عراق – ائتلاف سه گانه بعثی، تکفیری و آمریکایی علیه محور شیعه

تحولات عراق – ائتلاف سه گانه بعثی، تکفیری و آمریکایی علیه محور شیعه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۱۴

 تحولات اخیر عراق

تحولات عراق اخیراً در سایر رسانه های داخلی و خارجی بازتاب خاصی داشته است. طی روزهای گذشته تنش و اعتراضاتی را در عراق شاهد بوده ایم که از بغداد و شهرهای جنوبی این کشور آغاز شد. معترضان در عراق در اعتراض به وضعیت اقتصادی وارد خیابان ها  شده بودند که با برخورد پلیس مواجه شدند. طی روز گذشته با تشدید تنش ها، پلیس و نیروهای امنتی عراق به استفاده از گاز اشک آور جهت متفرق کردن معترضان مجبور شدند.

فعالیت رسانه در راستای فتنه در جامعه شیعه و محور مقاومت

اوضاع تنش آمیز عراق موقعیت را برای فرصت طلبان و فتنه گران فراهم ساخته است. چنانچه شاهد انتشار فیلم ها و تصاویری در شبکه های مجازی بوده ایم به این اعتراضات نسبت داده شده است. در تصاویر منتشر شده به مقدسات شیعه مورد اهانت واقع شده است. در تصاویر منتشر شده به مقدسات شیعیان از جمله مراجع تقلید و مراسم اربعین حسینی توهین شده و همچنین عوامل محور مقاومت در منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان و حزب حشدالشعبی در عراق مورد حمله و انتقاد قرار گرفته است.

فتوشاپ تصاویر تحولات عراق

مسئله واضح در این میان این است که تصاویر و فیلم های منتشر شدهً ساختگی بوده و هیچ ارتباطی به اعتراضات اخیر عراق نداشته اند. از آنجایی که در عراق شهروند شیعه ای وجود ندارد که بتواند این گونه به مقدسات مذهبی شیعه و شعارهای حسینی اهانت کند و یا موضع خصمانه ای علیه شیعه اهل بیت پیامبر  در تمامی جهان اتخاذ کند، چرا که شیعیان عراق بیش از شیعیان سایر جهان به مقدسات و شعارها معتقد و پایبند هستند و ریشه تاریخی دارد چرا که این اعتقاد  در طول سالیان دراز شکل گرفته است. امروزه نیز عتبات عالیات در عراق به پناهگاهی برای تمام شیعیان جهان تبدیل شد است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0