تخلف اپراتورها – گران شدن تعرفه اینترنت همراه بدون اطلاع قبلی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۶

گران شدن تعرفه اینترنت همراه بدون اطلاع قبلی

تخلف اپراتورها در افزایش صد درصدی قیمت تعرفه اینترنت بسیار خبرساز شده است. دو اپراتور بزرگ کشور یعنی همراه اول و ایرانسل با گران فروشی تعرفه های اینترنتی خود را بدون اطلاع قبلی به مشترکین صد درصد گران کرده اند. معاون وزیر ارتباطات در این رابطه گفت: این کار تخلف بوده و در طی هفته آینده آن را بررسی می نماییم.

تخلف اپراتورها - گران شدن تعرفه اینترنت همراه بدون اطلاع قبلی

تخلف اپراتورها – گران شدن تعرفه اینترنت همراه بدون اطلاع قبلی

تخلف اپراتورها در گرانی اینترنت

از روز چهارشنبه گذشته این دو اپراتور قیمت بسته های اینترنت خود را افزایش داده اند. این افزایش قیمت به مقدار ناچیز هم صورت نگرفته است. برخی از بسته ها دقیقا قیمت دو برابری پیدا کرده اند. برای مثال همراه اول بسته ۱۵ گیگابایتی با قیمت ۳۷ هزار تومان را از لیست بسته های خود حذف و بسته ۷.۵ گیگابایتی با قیمت ۳۷ هزار تومان را جایگزین آن کرده است. این اقدام این دو اپراتور که با اعتراض و نارضایتی مشترکین همراه بوده است، موجب شد تا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این موضوع ورود داشته باشد. روز گذشته معاون این سازمان در مصاحبه ای اعلام کرد: قیمت بسته های اینترنت باید به حالت قبلی بازگردانده شود.

عودت ضرر و زیان

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد: با برگشتن قیمت ها به حالت قبل، کلیه ضرر و زیان کاربران هم باید به آنها عودت داده شود. هرچند این اولتیماتوم تا روز گذشته فرصت داشت، اما بررسی ها نشان می دهد کاهش قیمتی در بسته های اینترنتی صورت نگرفته است. همچنین مبالغ اضافی به کاربرانی که بسته ها را با قیمت بالاتر خریداری نموده اند نیز بازگردانده نشده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توییتی نوشت: گران فروشی این دو اپراتور به سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی گزارش شده است. معاون وزیر ارتباطات نیز در تاکید سخنان قبلی خود گفته است: مبالغ اضافی باید تا ریال آخر به کاربران برگردانده شوند. به دلیل این تخلف مدت زمان پروانه این دو اپراتور هم کاهش پیدا خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان