تخمین روحانی – ۲۵ میلیون ایرانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۸

۳۰ تا ۳۵ میلیون نفرایرانی در معرض ابتلا به کرونا هستند.

تخمین روحانی در مورد مبتلایان به کرونا در کشور ۲۵ میلیون نفر برآورد شده است. طبق این تخمین احتمالا ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر در معرض ابتلا به بیماری هستند. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: «در گزارشی که از وزارت بهداشت به دستم رسیده این آمده است که تخمین زده می‌شود در ۱۵۰ روز اخیر ۲۵ میلیون ایرانی به این ویروس مبتلا شده‌اند و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در بیمارستان ها بستری بودند و حدود ۱۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند و ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود»

روحانی با اشاره به انتشار ویروس از قم و گیلان افرودند: «این انتشار آغاز به مسافرانی بازمی‌گردد که از ووهان وارد شدند و در قم این سفرها مربوط به مسائل اقتصادی و در گیلان مربوط به مسائل دانشجویی و تفریحی بوده است». ازنظر روحانی موج اول را عبور کرده‌ایم و موج دوم عمدتاً مربوط به پایبندی مردم به آداب و سنن است و عزا و عروسی و مهمانی‌ها و ایام تعطیلات تابستانی و روابط اجتماعی خاص ماست که توجه نشده است

تاب‌آوری برای همه نیروهای انسانی

تخمین روحانی – ۲۵ میلیون ایرانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند

روحانی با بیان اینکه ما باید تاب‌آوری را برای همه نیروهای انسانی بالا ببریم،گفت: «این نیروی انسانی باید به میزان کافی آماده باشد و ساعات کار درست و استراحت کافی داشته باشند و در عین حال انگیزه کافی را هم حفظ کنند.

اگر در کادر پزشکی ما قرار باشد هر روز عده‌ای قرنطینه شوند که کار پیش نمی‌رود پس ما باید آنان را خوب حفاظت کنیم و وسایل ضدعفونی را برایشان فراهم سازیم و نیز وسایل مورد نیازشان برای مقابله با این ویروس و مبتلایان را آماده کنیم و از لحاظ مالی هم تامین لازم هم برای خودشان و هم برای خرید ضروری آنچه که از خارج باید وارد شود را فراهم سازیم»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان