ترامپ – پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۵

گزینه های دیپلماسی و صلح همچنان بر روی میز است

ترامپ به تازگی ادعا کرد پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد. رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: ایران و ونزوئلا به دنبال مذاکره با ما هستند. آنها خواهان گفت‌وگو و رسیدن به توافق هستند. یک سال پیش گفتم می‌توانید الان مذاکره کرده و یا گفت‌وگو را به پس از انتخابات موکول کنید، اما پس از انتخابات شرایط توافق بسیار سخت‌تر خواهد بود. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در مصاحبه ای گفت: گزینه های دیپلماسی و صلح همچنان بر روی میز است و ایران هر زمان که بخواهد می تواند این گزینه ها را با مطرح کند. اورتگاس در ادامه گفت که فشار اقتصادی حداکثری ما همچنان پابرجاست اما به یاد داشته باشید رییس جمهوری آمریکا گفته است که می خواهد با ایران یک راه حل صلح آمیز داشته باشد و مایل است برای توافق جدید و بهتر مذاکره کند

سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران شکست خورده است

ادعاهای ترامپ درباره ایران درحالی مطرح می شود که جو بایدن، رقیب دموکرات وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده است سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران شکست خورده است. بایدن پیشتر گفت: واقعیت این است که ایران امروز نسبت به زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به بمب هسته‌ای نزدیکتر شده است. هر روزی که او مسئول امنیت ملی ماست، دشمنان ما (بیشتر) جسارت یافته و مردم آمریکا در معرض خطر هستند. معاون پیشین اوباما اخیرا همچنین در یادداشتی برای پایگاه خبری سی ان ان از شکست کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران گفت و مدعی شد.

ترامپ – پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد

امروز ایران از هر زمان دیگری به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است و ترامپ هم هیچ گزینه‌ای برای مقابله با آن ندارد. در حال حاضر آمریکا در مقابل ایران تنها مانده است. سیاست‌های ترامپ باعث نزدیک‌تر شدن روسیه و چین به ایران شده و روابط فراآتلانتیک را متزلزل کرده است.

بایدن گفته است: در صورت پیروزی من در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، در گام نخست تعهدی محکم برای جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای از این کشور خواهم گرفت و در گام بعدی راهی مطمئن دیپلماسی به ایران پیشنهاد خواهم کرد. اگر ایران بپذیرد که به طور کامل توافق برجام را اجرایی کند، ما نیز به تعهدات خود ذیل آن بازخواهیم گشت تا نقطه شروعی برای آغاز مذاکرات حاصل شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان