تروریسم زیست محیطی – انتقاد صلح سبز از سخنان وزیر محیط زیست اسراییل

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۶

اتهام ایران به تروریسم زیست محیطی

سازمان مردم نهاد صلح سبز با انتقاد از سخنان وزیر محیط زیست اسراییل که ایران را متهم به «تروریسم زیست محیطی» کرده بود، سخنان این سیاست مدار را بر خلاف واقعیت خواند. گیلا گملیل، وزیر پرنفوذ دولت بنیامین نتانیاهو در هفته اخیر بارها دولت ایران را عامل آلودگی های نفتی دریای مدیترانه، سواحل لبنان تا اسراییل، خوانده بود.
در مقابل جاناتان آیخنباوم، مدیر صلح سبز سراییل اظهارات گیلا گملیل را «فاقد هرگونه مبنا» خواند گفت که باید این مسئول زیست محیطی «رسوا» شود.

آقای آیخنباوم تاکید کرد که اظهارات شخص وزیر «بوی بد تبلیغات انتخاباتی» می دهد. این فعال زیست محیطی گفت که ادعاهای وزیر کابینه اسراییل «نه تنها در داخل کشور بلکه اعتبار زیست محیطی اسراییل در جامعه بین الملل را زیر سوال می برد.»

تروریسم زیست محیطی - انتقاد صلح سبز از سخنان وزیر محیط زیست اسراییل

تروریسم زیست محیطی – انتقاد صلح سبز از سخنان وزیر محیط زیست اسراییل

در بیانیه این وزیر آمده است:‌« پس از کاهش تعداد مظنونین در این حادثه مشاهده کردیم که این تنها یک جنایت زیست محیطی نیست بلکه تروریسم است. کشتی دزدان دریایی متعلق به شرکتی از لیبی که از ایران آمده، مسئولیت خسارت به محیط زیست را برعهده دارد.»

پیشتر وزیر محیط زیست اسرائیل اطلاع داده بود که این کشور کشتی مسئول نشت مواد نفتی را یافته که دلیل آلودگی ساحل اسرائیل است. تحقیقات فاجعه ی زیست محیطی را بخش ملی دفاع از فضای دریایی وزارت محیط زیست برعهده دارد.

وی افزود: « دو هفته ی اخیر محققین از وزارت حفاظت از محیط زیست شبانه روز کار کردند. ما همه ی گوشه ها را گشتیم تا کشتی مقصر را پیدا کنیم. عصر امروز به خاطر حیوانات و طبیعت آسیب دیده این محدوده را می بندیم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان