تست واکسن – دکتر نمکی: هرگز اجازه نمی دهیم واکسنی روی ملت ما تست شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۳
تست واکسن - دکتر نمکی: هرگز اجازه نمی دهیم واکسنی روی ملت ما تست شود

 تولید واکسن با چراغ خاموش

دکتر نمکی به تازگی خبر داد که واکسن ایرانی در بهار ۱۴۰۰ رونمایی می شود. وی همچنین گفت تزریق به منظور تست واکسن کشور دیگری در ایران هرگز اتفاق نخواهد افتاد و هرگز چنین اجازه ای نخواهیم داد. وزیر بهداشت در مورد تولید واکسن در داخل کشور اضافه کرد: به جهان قابلیت خود در تولید واکسنی ایمن و موثر را نشان خواهیم داد. در دنیایی که حقوق مسلم ما را سلب می‌کند برای تولید واکسن چراغ خاموش عمل کردیم.

تست واکسن - دکتر نمکی: هرگز اجازه نمی دهیم واکسنی روی ملت ما تست شود

تست واکسن – دکتر نمکی: هرگز اجازه نمی دهیم واکسنی روی ملت ما تست شود

مراقبت ها در شب یلدا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد شب یلدا تاکید و درخواست کرد: در یلدای پیش رو هم همچون گذشته همدلی و همراهی خود با کادر درمان را حفظ نمایند.

دکتر نمکی گفت: واکسن تاثیرگذار است، اما همه ماجرا نیست. عادی پنداری کرونا از جانب مردم، باعث بروز یک پیک زمستانه سهمگین خواهد شد. از آنجا که پیک سوم سرکش تر، گسترده تر، با قدرت انتقال بالاتر، با درگیری خانواده‌ها و سن‌های پایین و مرگ و میر بالاتر بروز کرد؛ در مورد پیک زمستانه در صورت وقوع، انتظار شدت بیشتری می‌رود.

وی کنترل شیوع کرونا در کشور را حماسه‌ای ارزشمند دانست که در تاریخ دنیا ثبت خواهد شد. ایران درواقع رتبه ۳۱جهان را از لحاظ مرگ و میر دارد و آمار ما در کرونا مقرون به صحت‌ترین آمار جهان است.

موفقیت در کنترل کرونا

دکتر نمکی به آمار ترسناک بسیاری از کشورهای پیشرفته در مبارزه با کرونا اشاره نمود و گفت: این کشورها از نظر زیرساخت بسیار با ما متفاوت هستند. متوسط تخت در بیمارستان‌های کشور ۱.۶تخت به ازای هزار نفر جمعیت است؛ در حالیکه این شاخص در کشور‌هایی مانند آلمان و فرانسه حداقل بالای ۶تخت است. واردات دارو به کشور هم با دشمنی آمریکایی ها به مشکل خورده است. با توجه به شرایط و بر اساس پیش بینی ها، تعداد مرگ و میر در ایران در این ماه باید به هزار و ۲۰۰نفر می‌رسید، اما با لطف خدا، دعای صالحان و همت مردم و کادر درمان تعداد مرگ حالا به ۲۰۰نفر نزدیک شده است.

پس از اجرای طرح تشدید محدودیت ها تعداد شهرهای قرمز از عدد ۱۶۰ به حدود ۲۰ رسیده است. در واقع اینها در واقع پاداشی برای صبوری مردم عزیز کشورمان است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان