اظهارنظر اشتباه ترامپ – مسمومیت با خوردن موادضدعفونی کننده

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۷

بازتاب راه‌حل جدید ترامپ برای درمان کووید ۱۹

اظهارنظر اشتباه ترامپ خیلی زود بازخورد خود را در آمریکا نشان داد. با مسمویت شهروندان آمریکایی دردسرهای اظهارنظر اشتباه ترامپ رسوایی وی را به دنبال داشته است. سازمان بهداشت ایلینوی اعلام کرد که در روزهای اخیر تعداد تماس های مربوط به مسمومیت به دلیل خوردن موادضدعفونی کننده به طرز قابل توجهی زیاد شده است.

سازمان بهداشت ایلینوی – افزایش مسمومیت شهروندان

در آمریکا چند شرکت سازنده مواد ضدعفونی‌کننده مانند دتول و لایسل  دستپاچه شده و اطلاعیه داده‌اند که لطفا حرف رئیس‌جمهور دکترترامپ را جدی نگیرید و برای مقابله با ویروس_کرونا، محصولات ما را به خودتان تزریق نکنید.

اظهارات اشتباه و عجیب ترامپ در مورد‌ راه درمان مبتلایان به کرونا در شبکه‌های مجازی بازتاب وسیع داشته است. بعد از موج انتقادات به رئیس جمهوری آمریکا آمریکا درباره تزریق مواد ضدعفونی به بدن برای مقابله با ویروس کرونا، ترامپ در نشستی اعلام کرد: «حرف‌هایم درباره تزریق مواد ضدعفونی به بدن «شوخی» بود».از این رو تزریق مواد ضدعفونی به بدن برای مقابله با ویروس کرونا، از دید وی سخنانش «طعنه‌آمیز» و حالت ظنز داشته است.

تشابه شمار قربانیان کرونا با قربانیان ویتنام

شمار  قربانیان کرونا در آمریکا در حال نزدیک شدن به آمار قربانیان آمریکایی جنگ ویتنام  است (۵۸۲۲۰ کشته). آمار قربانیان کووید_۱۹ از تعداد سربازان وغیر نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ های افغانستان و عراق و ۹/۱۱ هم بیشتر شده است.با توجه به این افزایش روزافزون شمار قربانیان کرونا در این کشور  اظهارات و  نظرات بیهوده مقامات نه تنها به بهبود وضع کشور کمکی نخواهد کرد بلکه با افزایش انتقادات  وضع بغرنجی را رقم خواهد زد.

چندی پیش ترامپ در نشستی علنی در مورد راه‌حل جدید ترامپ برای درمان کووید۱۹ اعلام کرده:«مواد ضدعفونی کننده که در یک دقیقه ویروس کرونا را می‌کشند را اگر  راهی باشد که به بدن تزریق کنیم و بدن را با آن تمیز کنیم، اثر فوق‌العاده‌ای در ریه‌ها به جای می‌گذارد. به نظرم جالب است این  آزمایش شود،البته ما از نظر پزشکان استفاده می‌کنیم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان