تشدید تنش بین رهبران فرانسه و برزیل

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۶

 تنش بین رهبران فرانسه و برزیل

تنش بین فرانسه و برزیل بر سر آتش سوزی جنگل‌های آمازون  همچنان ادامه دارد. تنش لفظی بین رهبران دو کشور به تنش ناموسی نیز کشیده شد. رئیس جمهور برزیل که از همان آغاز آتش سوزی های  گسترده جنگل‌های آمازون را بی اهمیت می دانست تحت فشار های بین‌المللی قرار گرفت.

فرانسه در میان سایر کشورها آتش سوزی جنگل‌های آمازون را یک بحران بین المللی دانست و خواهان رسیدگی بین‌المللی در این خصوص  شده و در جریان مذاکرات گروه هفت  محور مذاکرات قرار گرفت.

مکرون،وضعیت جنگل‌های آمازون را در دستور کار اجلاس گروه هفت قرار داد.   کشورهای حاضر در اجلاس با توجه به اهمیت پوشش گیاهی ناحیه آمازون برای محیط زیست جهان تصمیم گرفتند ۲۰ میلیون دلار به منظور مقابله با آتش‌سوزی و احیای جنگل‌های منطقه اختصاص دهند

کمک بیست میلیون دلاری گروه هفت

رئیس جمهور برزیل اعلام کرده بود کمک بیست میلیون دلاری گروه هفت را برای کنترل آتش سوزی در جنگل‌های آمازون  قبول نمی‌کند. رئیس دفتر ریاست جمهوری برزیل به مکرون رئیس جمهور فرانسه سفارش رسیدگی به خانه و مستعمراتش را نمود و  افزود که این امکانات بهتر است در اروپا برای احیای جنگل‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

اهانت مقامات برزیلی به شخصیت مکرون

اخیرا سیاستمداران و دولت برزیل به دنبال آتش سوزی جنگل‌های آمازون به شخصیت مکرون اهانت زیادی  کردند و آن را لایق ریاست جمهوری فرانسه ندانستند.این تنش لفظی در ادامه جنبه شخصی پیدا کرده است.

چرا که یکی از طرفداران رئیس جمهور برزیل در صفحه فیسبوک خود عکسی از همسر مکرون و همسر بولسونار منتشر نمود و علت دخالت مکرون را ناشی از مسائل شخصی دانسته است. در ادامه تحقیر و تمسخر مکرون و همسرش از سوی رئیس جمهور برزیل ادامه یافت که با واکنش تند مکرون روبرو شدو ان را مایه تاسف  و شرم مردم برزیل دانست.

 

 

                                                                                          

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان