رئیس جمهور – بازگشایی مساجد و نماز جمعه مناطق سفید کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۴

تشکر ویژه رئیس جمهور از مردم

رئیس جمهورکشورمان، حجت الاسلام حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم بابت رعایت ۸۳ درصدی پروتکل های بهداشتی تشکر کرد و گفت: «این موضوع دال بر همکاری مردم با وزارت بهداشت است. همه پای کار آمدند؛ نیروهای بسیج و مردم پای کار آمدند». رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: «ذکر خداوند است که دوا و شفا است. شفای اصلی بدست خداوند است. از اول اسفند کادر درمان با تمام وجود به صحنه آمدند و کار بزرگی انجام دادند و انجام می‌دهند».

وی همچنین افزود: «این نشان از همکاری مردم و تلاش کادر پزشکی است که ما را به این نقطه مطلوب رسانده است. البته تا امروز شرایط به طور نسبی مطلوب است. اما آن نقطه مطلوبی که مورد نظر ما است هنوز فاصله وجود دارد و باید کار شود تا به آن نقطه برسیم»

روحانی در مورد رعایت ۸۳ درصدی پروتکل های بهداشتی ادامه داد: «در بعضی شهرها ۹۲ درصد مراعات شده است. تهران شهر بزرگی است که یک مقدار کمتر بوده است. این موضوع دال بر همکاری مردم با وزارت بهداشت است. همه‌ پای کار آمدند؛ نیروهای بسیج و مردم پای کار آمدند. صرف نظر از ارزش مادی بسته های حمایتی، فضای معنوی این کار نیکوکارانه با ارزش و مهم است» وی تصریح کرد: «از همه آنهایی که به احسان و نیکوکاری در حسینیه‌ها و مساجد مشغول هستند و در سراسر کشور علما، روحانیان، طلاب، خیرین، نیروهای بسیج و مسلح، مردم خیر همه پای کارآمدند و بسته‌های حمایتی درست می‌کنند، تشکر می‌کنم.مراجعه کننده به بیمارستان در طول شبانه‌روز گذشته حدود ۳۰۰نفر بود»

بازگشایی مساجد و نماز جمعه ۱۳۲ شهرستان

بازگشایی مساجد و نماز جمعه مناطق سفید

روحانی امروز در خصوص بازگشایی مساجد و نماز جمعه تاکید کرد: «۱۳۲ شهرستان که مناطق سفید و کم ریسک هستند از فردا مساجد و نماز جمعه هایش بازگشایی می شود.رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد دارایی دو زیبایی معنوی و نظم است؛ نمازگزار با رعایت فاصله عمل واجب را رعایت می کند و اینکه به مسجد می رود عمل مستحب انجام میدهد. وقتی این مستحب و واجب در کنار هم قرار میگیرد، خیلی زیباتر است»

روحانی گفت: «همچنین بر اساس تصمیمات امروز در برخی از صنوف نظیر آرایشگاه ها و مراکز ورزشی حتی در مناطق قرمز بازگشایی هایی بصورت پلکانی و با آرامش خواهیم داشت، اما در عین حال فراموش نمی‌کنیم که کرونا همچنان هست و ممکن است روزی با اوج بیماری مواجه شویم»

مساله عدالت

رئیس جمهور در مورد عدالت و شرایط دوقطبی در جامعه تاکید کرد: «مساله عدالت در درمان مردم در کرونا در جلسه امروز مطرح شد. من خواندم یک پزشکی در نیویورک خواسته تست بدهد و بعد از چند ساعت تست داده و ۶ روز طول کشیده به او جواب بدهند و هزینه هم داده است اما در کشور ما نسبت به درمان نگاه نمی‌کنیم این فرد ایرانی است یا خیر و مذهبش چیست؟ ما اتباع خارجی را بصورت رایگان درمان می‌کنیم. در آمریکا بین سیاه و سفید و بین اتباع تفاوت قائل می‌شوند»

وی اظهار داشت: «این عدالت در کشور ما به خاطر ایمان و معنویت ماه رمضان است. ما می رسیم به نقطه ای که در اول انقلاب گفتند نه شرقی نه غربی ، می رسیم به نقطه ای که به ما گفتند اقتصاد مقاومتی به درد ما می خورد. به ما گفتند جوری بایستید که تکانه ها مضطربتان نکند. ما به خودمان اتکا کردیم و بر مبنای تولید داخلی خودمان حرکت می کنیم

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان