هتک حرمت تندروها – درب‌های حرم حضرت معصومه (س) شکسته شد!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۷

هتک حرمت تندروها در حرم حضرت معصومه (س)

هتک حرمت تندروها در قم با شکستن درب‌های حرم و شعار حیدرحیدر در اعتراض به بسته شدن درب‌های حرم حضرت معصومه (س) و اعلام تعطیلی حرم رخ داد. پس از اعلام رسمی تعطیلی حرم، برخی تندروها در اعتراض به بسته شدن درب‌های حرم، اقدام به شکستن درب‌های حرم و هتک حرمت نمودند.در مشهد نیز با ممانعت از ورود به حرم درگیری بین زائران و مأمورین اتفاق افتاد.

خبرگزاری‌ها در قم درباره ویدیویی که با عنوان « تجمع اعتراض‌آمیز به بسته‌شدن حرم حضرت معصومه» منتشر شده است؛ نوشتند:

هتک حرمت تندروها در حرم حضرت معصومه (س)

«اعتراض مردم قم نسبت به هتک حرمت حریم آستان مقدس حضرت معصومه(س)

در پی اعلام تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران با تایید تولیت های این دو مکان مقدس، عده ای افراد معلوم الحال با تجمع در مقابل درب های حرم مطهر، اقدام به شکستن بخشی از درب ساعت حرم مطهر کردند. در حالی که این اقدام با انتقاد و اعتراض مردم قم همراه بود، نیروهای انتظامی اقدام به متفرق کردن این افراد کردند.

هتک حریم آستان مقدس حضرت معصومه(س) در حالی از سوی عده ای معلوم الحال صورت گرفت که قطعا هیچ فرد منتقدی نسبت به تصمیم بسته شدن درب های حرم، حاضر به وارد شدن آسیب به حرم مطهر نیست. بسیاری از مردم قم در حالی که از بسته شدن درب های حرم مطهر به عنوان ملجاء و ماوای شیعیان ناراحت هستند ولی در پیام هایی از این تصمیم که در راستای حفظ سلامت زائران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت بوده است ، حمایت کرده و خواستار برخورد قاطع با مسببان این اقدام شدند.»

 تشکیل شورای تأمین در پی هتک حرمت

شورای تأمین در پی هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س) و با هدف عدم اجازه تعدی، تشکیل شد.فرمانده نیروی انتظامی استان قم اظهار کرد :

«در حال حاضر در جلسه شورای تأمین در داخل حرم مطهر تشکیل‌شده است و هرگونه تصمیمی که اتخاذ شود ما مجری آن خواهیم بود.چنانچه ابلاغ به ما شود که با عوامل تحصن‌کننده برخورد کنیم توسط نیروهای حاضر در محل این اقدام را صورت خواهیم داد. یروهای پلیس در آماده‌باش کامل قرار دارند و اجازه هیچ‌گونه هتک حرمت مجدد به ساحت مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) را نخواهند داد»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان