رهبر کره‌‌ شمالی – حضور کیم جونگ اون در یک کارخانه کود شیمیایی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳

تصاویر جدید از کیم جونگ اون پس از ۲۰ روز

رهبر کره شمالی زنده است. اخیراً تصاویری از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در رسانه های رسمی این کشور منتشر گردیده که خبر از سلامتی وی می دهد. تصاویرکیم جونگ اون  در مراسم افتتاح یک کارخانه کود شیمیایی در سونچون در استان پیونگان جنوبی منتشر شده است. شایعات مرگ یا بدحالی رهبر جوان کره‌‌ شمالی اخیراَ به گوش می رسید و این نخستین خبر در رسانه‌های دولتی و رسمی این کشور از ظاهر شدن اون در یک مراسم رسمی پس از ۲۰ روز است.

دونالد ترامپ نیز چندی پیش در کنفرانس خبری کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا او اطلاعی از وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی دارد، اینطور جواب داد: «دقیقانمی‌توانم به شما (درباره وضعیت جسمانی او) بگویم. بله من خیلی خوب می‌دانم اما الان نمی‌توانم درباره اش حرف بزنم».وی در ادامه بیانات خویش افزود: «امیدوارم که حالش خوب باشد. من تقریبا می‌دانم اوضاعش چطور است. خواهیم دید که چه خواهد شد و شما احتمالا در آینده نه چندان دور (درباره اوضاع کیم جونگ اون) خواهید شنید»

شایعات مرگ رهبر کره شمالی

تصاویر جدید از کیم جونگ اون پس از ۲۰ روز

کیم جونگ اون از سه هفته پیش در انظار عمومی دیده نشده بود و همین مسئله نیز شایعات و اخبار زیادی درباره انجام عمل جراحی به دلیل وخامت وضعیت جسمانی و حتی درگذشت وی به دنبال داشت.

۲۱ آوریل CNN و بلومبرگ از وخیم بودن وضعیت وی پس از یک عمل جراحی خبر دادند۲۴ آوریل یک کارشناس مسائل شبه جزیره کره و معاون مدیر یک شبکه چینی اعلام کردند که کیم جونگ اون مرده است.

یک روزنامه کره جنوبی به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شده رهبر کره شمالی احتمالا پایتخت این کشور را ترک کرده است. گزارش‌های مختلف رسانه‌های کره جنوبی حاکی است کیم جونگ اون احتمالاً از پیونگ‌یانگ خارج شده و در مکانی نامعلوم در سواحل شمال شرقی این کشور ساکن شده است.

معاون ریاست تلویزیون ماهواره‌ای هنگ‌کنگ از مرگ رهبر کره شمالی خبر داد.ابهام‌هایی که اخیراً پیرامون وضعیت سلامتی کیم جونگ اون مطرح شده، در عین حال باعث برملا شدن ابهام نسبت به چگونگی سلسله مراتب جانشینی در قدرت این کشور مطرح شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان