تظاهرات معترضان در عراق – تشدید خشونت با شلیک گلوله و گاز اشک آور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۱۰

تشدید تظاهرات معترضان در عراق  با شلیک گلوله و گاز اشک آور

تظاهرات معترضان در عراق در روز گذشته در استان های جنوبی این کشور چندین کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برحای گذاشت. براساس گزارش رسانه های خارجی بیش از هزار نفر معترض عراقی روز گذشته در خیابان ها به اعتراض پرداختند. در تظاهرات مردمی روز گذشته پلیس و نیروهای امنیتی عراق با صحنه اعتراض مردمی به طور ناگهانی روبرو شده و  فرصت مقابله  در یک زمان را پیدا نکردند درنتیجه جمعیت معترضین سریعتر در خیابان ها به تظاهرات پرداختند. طبق گزارش خبرگزاری ها حدود س هزار نفراز معترضان سعی داشتند با عبور از روی یک پل وارد منطقه امن سبز شوند که اماکن دولتی و سفارتخانه های خارجی در آنجا قرار دارند. در ادامه طبق گزارش های انجام شده، تنش ها در عرق افزایش یافت و  تظاهرات معترضان  با شلیک گلوله و گاز اشک آور به خشونت کشیده شد.

حق اعتراض در پیام عادل المهدی نخست‌وزیر عراق

معترضان عراقی استان های جنوبی عراق و در بغداد مرکز این در رابطه با  مشکلات اقتصادی و فساد در دستگاه های دولتی و پارلمان کشور شعار سر دادند، که با برخورد پلیس و نیروهای امنیتی روبرو شد. خبرگزاری ها و‌منابع متعدد ‌خبری می‌گویند دست‌کم دو نفر در جریان تنش اعتراض آمیز روز سه شنبه در بغداد و استان دی قار واقع در جنوب این کشور کشته شده اند. عادل المهدی نخست‌وزیر عراق ضمن تاکیدات خویش بر حق قانونی مردم برای اعتراض، از معترضین خواسته است که به اموال عمومی آسیب نزنند.

نفوذ گروه شیه نظامی حشدالشعبی

به گفته برخی معترضان احزاب و شبه نظامیان عراق را نابود کرده اند. در این میان گروه شیه نظامی حشدالشعبی، در امور سیاسی عراق نفوذ زیادی داشته و بیش از همه گروه های شبه نظامی مورد اتهام قرار گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان